Facebook Google+ Twitter

Platforma Obywatelska szykuje się do walki o Parlament Europejski

Od stycznia 2014 roku możemy się spodziewać intensyfikacji działań promujących wybory do Europarlamentu. PO będzie przekonywać, że im silniejsza Platforma w Parlamencie Europejskim, tym silniejsza pozycja Polski w Europie.

 / Fot. By JLogan (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsMajowe wybory do Parlamentu Europejskiego będą dla PO sprawdzianem jej obecnych notowań na scenie politycznej - zapowiedział Cezary Grabarczyk, wicemarszałek Sejmu i wiceprzewodniczący PO. W związku z tym, już w styczniu zbierze się zarząd partii. "Będziemy zastanawiali się nad osobami, którym powierzymy szefowanie w kampanii, jak i skonkretyzujemy skład zespołu przygotowującego program wyborczy" - do.

Spekuluje się, że na listach PO znajdzie się większość dotychczasowych europosłów PO, m. in.: Jerzy Buzek, Jacek Saryusz-Wolski, Jacek Protasiewicz. Prawdopodobnie do PE mieliby też kandydować: Barbara Kudrycka, była minister nauki i szkolnictwa wyższego i Michał Boni, były szef resortu administracji i cyfryzacji. Niewykluczone, że znalazłby się na niej też były wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski.

Już dziś wiadomo, że kampania promocyjna PO będzie odbywać się pod umownym hasłem "głos oddany na PiS to głos straconym". Kandydaci z ramienia PO będą przekonywać, że tylko ich partia jest w stanie zapewnić silną pozycję Polski w PE, a tym samym w Europie. "Będziemy chcieli pokazać Polakom, w jaki sposób nasze członkostwo w PE wzmacnia pozycję Polski. Będziemy chcieli pokazać, że głos na PO to głos na interes Polski w UE i jest to głos realny - zapowiedział obecny europoseł Paweł Zalewski. Dodał też, że głos oddany na PiS jest w tym przypadku głosem zmarnowanym, ponieważ partia ta widzi w UE problem i jest de facto ugrupowaniem antyeuropejskim.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pożyjemy to i zobaczymy , co dalej z ta, Unia, Europejska, będzie . ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Farsa. Jak oni mogą wciskać to ludziom przecież posłowie Europarlamentu nie są nawet pogrupowani wg partii krajowych, szanowne zgromadzenie z PO wejdzie w Parlamencie Europejskim w skład Europejskiej Partii Ludowej. W obecnej kadencji to było 25 osób z PO na 265 posłów EPL ogółem czyli mieli guzik do powiedzenia ;) O kase tu chodzi - 11 tys euro miesięcznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.