Facebook Google+ Twitter

Platforma Obywatelska utworzy gabinet cieni. Ale... w Rosji

Grażdanskaja Płatforma (Platforma Obywatelska) podała wiadomość o utworzeniu gabinetu cieni, gotowego do zastąpienia rządu Miedwiediewa. Jej rzecznikiem stał się działacz z Kaliningradu Salomon Ginzburg. Opozycja ocenia swoje szanse na 3+.

Partia miliardera Prochorowa


W ubiegłym tygodniu podano do wiadomości informację o utworzeniu gabinetu cieni przez znanego miliardera i kandydata na prezydenta w tegorocznych wyborach (zajął trzecie miejsce) - Michaiła Prochorowa. „Cel utworzenia tej trzymającej się w cieniu formacji wyjaśnił wobec dziennikarzy członek federalnego komitetu Platformy Obywatelskiej Sołomon Ginzburg: ‘Każda partia, która zamierza walczyć o władzę, powinna mieć taką szarą formację. Jej pojawienie się odpowiada na dwa pytania: jaki będzie program tej partii, jeśli uda jej się dojść do władzy oraz kto będzie go realizował".

Podano do wiadomości, że przydzielono już większość tek ministerialnych w gabinecie cieni. W szczególności wiadomo, że siostra Prochorowa Irina stanęła na czele ministerstwa kultury. Ministerstwo rozwoju regionalnego i opieki społecznej otrzymał Aleksander Poczinok, zaś ministerstwo sprawiedliwości Michaił Barszczewski. Oprócz tego rozmaite teki w rządzie Prochorowa otrzymali: wiceprezydent koncernu naftowego TNK-BP [BP to skrót od British Petroleum - G. W.] Michaił Słobodin, były dyrektor generalny koncernu wydobycia złota "Złoty Biegun" Jewgienij Iwanow oraz prezes zarządu grupy spółek Agro-Inwest - Zarigto Sachanow" - donosi rosyjski portal prasowy Nowosti Mira.

Chcąc chociaż nieco przybliżyć tę partię, dołączam krótki zapis wystąpienia Ałły Pugaczowej. Z pewnością przynajmniej starsi i będący w średnim wieku czytelnicy wiedzą kto to taki. Chociaż okres jej największej sławy jako popularnej artystki estrady minął, warto zwrócić uwagę na to jej wystąpienie. W jego pierwszej części pobrzmiewa jakby echo diagnozy Igora Czubajsa o ludziach, którzy zamienili się w żywe trupy. W środkowej części mówi o tym, że ona sama wierzy, że jednak jest jeszcze w Rosji wspaniały, a zarazem skuteczny człowiek, który pragnie zadbać nie tylko o swoją rodzinę, ale i o innych bliźnich. Człowiek godzien poprowadzić narody Rosji do nowego życia. Kończy zaś marzeniem o wielkiej Rosji, którą doceni i za której przewodem pójdzie cały świat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To jeszcze jedna zabawa w stylu anglomania (wym:: engłołmenju). Z tym, że mi osobiście wydaje się i tak o wiele mądrzejsza od wszystkich pozostałych opisanych tu działań, przedsięwzięć i zamiarów tamtejszej opozycji pozaparlamentarnej. Ogólnie rzecz biorąc jest to towarzystwo z naprawdę smutnej przeszłości, rozciągające się od zbiegłego oligarchy po wariatówy piłujące krzyże, a poprzez narodowych bolszewików i zwolenników przywrócenia caratu. Niczego w powyższym artykule nie dodałem od siebie ani nie ubarwiłem, a ograniczyłem się tylko do przekazania faktów, które wczoraj spływały z łamów prasy i przez radiowe mikrofony oraz słuchawki telefoniczne antyputinistów udzielających wywiadów.

Właściwie rzecz biorąc nie wymyślili jak dotąd nic nowego, bo przecież szokujące kobiety-komisarze, komsomolcy strzelający z rewolwerów do przydrożnych krzyży oraz do popów przy ołtarzach, młodzież ćwicząca nago w parkach i na skwerach tzw. biotechnikę, przywódca ludu korzystający z uciech życia w Paryżu z furą skradzionych w Rosji pieniędzy, tzw. związki partnerskie kilku mężczyzn i kilku kobiet itd. itp., każdy i każda z nich dla siebie, a wszyscy przeciw tej złej tradycji i zacofaniu z drewnianej Rusi rodem - to narody Rosji już widzialy i poczuły głębokimi bruzdami na własnej skórze. Wcale mnie przeto nie dziwi, że jakoś nie ma tam potencjału do nowej rewolucji, a Marsz Milionów okazuje się pochodem kilkunastu tysięcy dodać dwa razy tyle bezpieczniaków oraz gapiów, co przyszli popatrzeć na cudaków. Jak to powiada poeta Naum Mojżeszowicz Korżawin, oni tam w Rosji stanęli już dawno temu na samym czele świata i naprawdę wszystko widzieli, a Anglosasom czy nawet Francuzom setki lat przyjdzie dojrzewać, aby pojąć wnioski płynące z takich doświadczeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po co komu jeszcze jeden gabinet cieni? Na domiar... w Rosji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.