Facebook Google+ Twitter

Platforma Obywatelska wystawi H. Krzywonos w wyborach do Senatu?

 • Źródło: Polska
 • Data dodania: 2010-09-06 22:45

Platforma Obywatelska ma zaproponować Henryce Krzywonos start w przyszłorocznych wyborach do Senatu. Bohaterka "Solidarności" utrzymuje jednak, że nie zamierza angażować się w politykę.

Henryka Krzywonos / Fot. PAP/Paweł SupernakO pomyśle wystawienia Henryki Krzywonos w wyborach do Senatu wie już szef pomorskiej Platformy Sławomir Nowak - informuje wprost.pl. Serwisowi nie udało się jednak uzyskać komentarza polityka PO w tej sprawie.

Inni politycy PO entuzjastycznie odnoszą się do tego pomysłu. - Gdyby pani Henryka Krzywonos była zainteresowana działalnością publiczną, byłoby super. Praca w Senacie stanowiłaby wspaniałe ukoronowanie jej biografii. Z pewnością byłaby też korzystna dla Polski i dla Platformy - powiedział "Wprost" europarlamentarzysta Krzysztof Lisek.

Lisek zdementował jednak doniesienia o tym, że rozmowy PO z Krzywonos są w trakcie. Zaskoczony sytuacją wydaje się także szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz. - Nic o tym nie wiem - Komentował dla tvn24.pl

Politykom PO może być jednak trudno przekonać działaczkę opozycji do startu w wyborach. Krzywonos stwierdziła zdecydowanie, że nie zamierza angażować się w politykę. - Nie będę kandydować ani do Sejmu, ani do Senatu. Nie zamierzam też wstępować do żadnej partii - powiedziała w rozmowie z "Wprost". Dodała, że jej wystąpienie podczas zjazdu "Solidarności" nie było podyktowane względami politycznymi. - Chciałam przypomnieć ludziom o idei "Solidarności".

Henryka Krzywonos była działaczką opozycji antykomunistycznej. W 1980 roku za jej sprawą do strajków przyłączyli się pracownicy komunikacji miejskiej. Podczas rocznicowego zjazdu "Solidarności", który tydzień temu odbył się w Gdyni, Krzywonos ostro zaatakowała Jarosława Kaczyńskiego. Zarzuciła liderowi PiS, że buntuje ludzi i "niszczy godność swojego brata".

mm

Czytaj więcej: polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

ola nowak
 • ola nowak
 • 09.02.2011 01:46

prymitywna ta Henryka ,trochę jak ten z Białegostoku kandydat na prezydenta-taki biedny upośledzony pan ,nie pamiętam nazwiska.
Jak widze na fotkach Jolkę Kwaśnieską oczarowującą henrykę Krzywonos to przypominają mi się te młode cwaniaki co tego kandydata uposledzonego wystawili do wyborów

Komentarz został ukrytyrozwiń
julia kowalska
 • julia kowalska
 • 07.09.2010 10:40

Popiram inicjatywę PO! Pani Henia będzie się wspaniale komponowała z pewną równie atrakcyjną intelektuanie i wizualnie damą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
witold
 • witold
 • 07.09.2010 10:20

Sadze ze Pani Krzywonos bylaby super w roli posla na sejm lub senatora RP To madra dzielna kulturalna kobieta Wie co chce Wychowala w ciezkich czasach 12 dzieci POGRATULOWAC ZYCZE PANI DUZO ZDROWIA I WSZELKICH LASK BOZYCH POZDRAWIAM SERDECZNIE Z WYRAZAMI SZACUNKU I POWAZANIA WITOD Z WARSZAWY

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 07.09.2010 08:36

ooooooooo gniot dziennikarski? to wazna opinia . Panie Kolebuk pomysl pan dziesiec razy zanim cos napiszesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 07.09.2010 08:13

Ta informacja to typowy gniot dziennikarski> W tytule jest znak zapytania, a w zajawce - kategoryczne stwierdzenie:"Platforma Obywatelska ma zaproponować Henryce Krzywonos start w przyszłorocznych wyborach do Senatu." Typowe raczej dla gazety polskiej czy superekspresu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo,
Szkoda upolityczniać szlachetne osoby. Ważne, aby w książkach pisano o legendach jako o obiektywnym pięknie, a nie pojmować historię i rzeczywistość subiektywnie, w zależności od legitymacji partyjnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No! Platforma wyciągnęła "Asa z rękawa". Teraz już PiS-owi nic nie pozostanie, jak spasowanie. Jak takiej klasy polityk znajdzie się w szeregach Platformy, na pewno, wzrosną Jej notowania i poparcie tej mądrej większości Polaków - sukces zapewniony. A w Polsce zapanuje też ład, porządek i wzrost gospodarczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, bo byłaby doskonałym senatorem. Pięknie i odpowiednio potrafi mówić, kariera przed nią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie przed paroma chwilami w programie 'Tomasz Lis na żywo' Pani Krzywonos oświadczyła, że nie wystartuje w żadnych wyborach. Dodała także, że żadnego oficjalnego zaproszenia do kandydowania nie dostała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.