Facebook Google+ Twitter

Platforma Obywatelska za medialnym kloszem "bezpieczeństwa"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2014-05-26 15:00

W jaki sposób można zmusić bezpłciowy rząd i partię rządzącą do działania, skoro media pozbawione są jakiejkolwiek krytyki wobec jej lidera? I nawet porażka w wyborach, pierwsza od kilku lat, jest ogłaszana jako sukces premiera?

 / Fot. PAPBolesław Piecha, dyżurny kandydat PiS, powiedział dziś coś bardzo ciekawego: "Platforma Obywatelska jest za medialnym kloszem i dlatego wygrywa". Trudno się z tym nie zgodzić.

Znamy wyniki z ponad dziewięćdziesięciu procent obwodów wyborczych. Na chwilę obecną PO po raz pierwszy od 7 lat przegrywa wybory. Nawet jeżeli te kilka procent z dużych miast przesądzą o wygranej partii Tuska to i tak zdobyła ona o kilkanaście punktów procentowych poparcia mniej niż przed pięcioma laty. Platformie spada poparcie, PiS rośnie w siłę, a mimo wszystko to nie Jarosław Kaczyński, ale Donald Tusk kreowany jest na zwycięzcę tych wyborów. "Utrzymuje wciąż dobry wynik, zatwierdza dobre listy, jest silnym liderem, za którym podążają Polacy". Takie argumenty podawane są w mediach.

Platforma w 2009 roku miała ponad 44 proc. poparcia, dziś - przy podobnej frekwencji wyborczej - ma nieco ponad 31. Oznacza to, że 13 proc. wyborców powiedziało: Tusku, mamy cię dość. Równolegle ze stratą poparcia partia traci 6 mandatów w PE. PiS przed pięcioma laty uzyskało wynik na poziomie 27 proc., teraz - 32 proc., zyskując 4 dodatkowe mandaty. To czysta statystyka, która wskazuje wprost, że PO obrzydła Polakom i to Jarosław Kaczyński, nie Donald Tusk, poprowadził swoją partię do zwycięstwa. A mimo wszystko bohaterem jest premier.

Posłowie PO jak z kartki dyktują przygotowane formułki: wynik jest doskonały, mamy przecież zmęczenie materiału, partia rządzi 7 lat, Polacy nadal na nas głosują, jesteśmy dumni, Kaczyński jest przegranym. Ci sami politycy, podczas wieczoru wyborczego radośnie komentowali "ósme czy już dziewiąte" zwycięstwo, które zbyt wcześnie odtrąbił Donald Tusk. Tego politycznego "bełkotu" słuchają bezmyślnie dziennikarze. Żaden nie powie: halo, przegrywacie, być może już przegraliście. Nikt nie zapyta eksperta, jaką taktykę obejmie teraz Donald Tusk, bo jeśli chce wygrać przyszłoroczne wybory będzie musiał sięgnąć po dodatkowy elektorat - prawicowy lub lewicowy.

Coś tu jest nie tak. W jaki sposób można zmusić bezpłciowy rząd i partię rządzącą do działania na rzecz obywateli skoro media pozbawione są jakiejkolwiek krytyki wobec jej lidera? A porażka, pierwsza od kilku lat, jest ogłaszana jako sukces premiera?

Polacy w czasie wyborów do PE wybrali "bezpieczeństwo". Właśnie to hasło biło ze spotów Platformy Obywatelskiej. Partia przekonywała w nich, że Polska pozostanie bezpieczna tylko wtedy jeśli bezpieczna będzie Ukraina. Może dlatego przez ostatnie kilka tygodni tak dużo się o Ukrainie w mediach mówiło. "Bezpieczeństwo" było słowem-kluczem, które otrzymali w instrukcjach działacze i kandydaci partii rządzącej. O "bezpieczeństwie" mówił sam premier w swoich kampanijnych wystąpieniach. Czy europosłowie Platformy załatwią w PE obiecane wyborcom drogi? Nie, bo europarlament nie jest od tego aby budować drogi w polskich miastach. A czy gwarantem bezpieczeństwa dla naszego kraju jest wysłanie do Brukseli polityków PO? Oczywiście, że nie. Ale dzięki mediom Polacy w to uwierzyli, a partia Donalda Tuska dostała 31 proc. głosów.

Za kilka tygodni słowo "bezpieczeństwo" przestanie być ważne, a największe stacje newsowe ściągną z Ukrainy swoich korespondentów. Cel został osiągnięty.

Powyższy tekst jest opinią autora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Media z tzw. klosza ochronnego rządu Tuska niewiele uwagi poświęciły ustawie zwiększającej wiek emerytalny do 67 lat. Moim zdaniem jest to kwestia tak dyskredytująca obecny rząd, że nie powinni otrzymać więcej jak 10% poparcia. Jednak po wynikach wyborczych nie widzimy otrzeźwienia wśród tych, którzy głosują na PO. Należy przypuszczać, że większość z nich nie są świadomi, jaki los na starość zafundował, im Tusk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

należy używać określenia " punkty procentowe" zamiast " procent"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.