Facebook Google+ Twitter

Platforma Obywatelska zdecyduje się na prawybory? Dzisiaj zarząd

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-16 16:49

W Warszawie zebrał się zarząd Platformy Obywatelskiej, podczas którego zostanie wybrana metoda wyłonienia kandydata na prezydenta.

Przed Świętami Wielkanocnymi poznamy kandydata Platformy Obywatelskiej w wyścigu o fotel prezydencki - poinformował premier Donald Tusk. Podczas konferencji prasowej wyjaśniał, że do końca marca ma zostać przeprowadzona procedura internetowych prawyborów wewnątrz PO. Wyraził nadzieję, że weźmie w nich udział jak największa liczba działaczy.

Donald Tusk mówił w ubiegłym tygodniu, że jest za tym, by odbyły się w partii prawybory. Zdaniem szefa rządu, decyzja o kandydacie nie może zapadać w gabinecie. Chodzi o to, by zdecydowali o tym wszyscy członkowie partii. Wybory będą miały charakter raczej plebiscytu, bo jak tłumaczył premier, trudno sobie wyobrazić, by marszałek Sejmu i szef MSZ-tu jeździli po kraju i przekonywali do swoich kandydatur.

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział w Sejmie, że kandydat Platformy musi być wyłoniony w sposób demokratyczny. Dlatego będą brane pod uwagę takie warianty, które zaangażują jak największą liczbę członków Platformy w proces wyboru reprezentanta. Chodzi o to, dodał minister, by zwyciężył ten kandydat, czy raczej ta wizja prezydentury, która członkom partii jest bliższa.

Zorganizowanie prawyborów czy plebiscytu może potrwać kilka tygodni. Rzecznik rządu powiedział, że w PO liczą się tylko dwaj kandydaci Radosław Sikorski i Bronisław Komorowski. Inna możliwość nie wchodzi w grę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.