Facebook Google+ Twitter

Platforma POpłynęła?

Samorządowcy z PO w Ustce strzelili sobie wyborczego samobója.

Sądziłem, że wybory samorządowe w moim małym mieście nie przyniosą większych emocji. Pomyliłem się.

Na kilka minut przed upływem terminu zgłaszania kandydatów na burmistrza, główny faworyt tych wyborów, burmistrz Ustki – Jacek Graczyk nie znalazł się na liście. Wychodzi na to, że nie będzie reelekcji.

Okazało się, że Platforma Samorządowa, z ramienia której startować miał Graczyk, wystawiła za mało kandydatów na radnych i w związku z tym nie może zgłosić kandydata na burmistrza.

Nie wiadomo jeszcze, czy jest to zwykłe niedopatrzenie ze strony komitetu, czy też może spisek przeciwko Graczykowi, który w Ustce ma nie tylko wielu zwolenników, ale i wrogów.

Najzabawniejsze, że wydarzyło się to w momencie, kiedy PO śmieje się z PiSu i reszty koalicjantów, którzy dokonali reaktywacji porozumienia w rządzie. Platforma Samorządowa jest bowiem efektem działań Platformy Obywatelskiej.  Do tej pory partia kojarzona z Tuskiem i Rokitą uchodziła za ugrupowanie odwołujące się do ludzi wykształconych, inteligentnych. Tymczasem problemy niektórych jej członków z Ustki, świadczą o tym, że Platforma miewa kłopoty z najbardziej podstawową umiejętnością, jaka wymagana jest już na egzaminach maturalnych, a mianowicie z czytaniem ze zrozumieniem. I jest to poważny kłopot, bo w przypadku braku rozumienia przepisów wyborczych nie pomoże nawet amnestia ministra Giertycha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.10.2006 16:49

"Na kilka minut przed upływem terminu zgłaszania kandydatów na burmistrza, główny faworyt tych wyborów, burmistrz Ustki – Jacek Graczyk nie znalazł się na liście." - nie rozumiem tego zdania...
A poza tym: niezłe jaja :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.