Facebook Google+ Twitter

Platforma powalczy z Palikotem o lewicowy elektorat

Platforma Obywatelska chce po świętach wrócić do debaty nad in vitro. Czy to jest reakcja partii rządzącej na spadające słupki poparcia?

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoNiedawno Mariusz Kamiński z PiS mówił, że według wewnętrznych sondaży jego partii, PiS już wyprzedził PO w rankingu poparcia. Różnie można oceniać wiarygodność tej informacji, prawdą jest jednak, to, że PiS dogania PO - pokazują to sondaże publikowane przez "TVN24" czy "Gazetę Wyborczą".

Janusz Palikot zapowiedział, że po świętach, jego partię zasili dwóch posłów z PO. Będą to kolejni politycy z liberalnego skrzydła, po Łukaszu Gibale, którzy wzmocnią konkurencyjną partię. Janusz Palikot wysłał czytelny znak do lewicowo-liberalnych wyborców PO, że jest dla nich lepszą propozycją, niż Donald Tusk. Przepływu tego elektoratu do RP, nie da się uniknąć - to jest naturalny proces. PO zdobyła go tylko dlatego, ponieważ w Polsce nie było atrakcyjnej lewicy. Ten czas wydaje się, że dobiegł końca, wraz z powołaniem do życia Ruchu Palikota.

PO chce zatrzymać ten proces. Po świętach chce wrócić do swojego projektu regulującego procedury wykonywania in vitro w Polsce i rozpocząć na ten temat debatę. Cieszy to Bolesława Piechę z PiS, który przedstawi własny projekt, popierany przez konserwatystów z PO. Jacek Żalek z PO popiera rozwiązanie Piechy. "Metoda in vitro jest kontrowersyjna nie tylko z powodów moralnych, ale i medycznych" - twierdzi - czytamy w serwisie rp.pl.

Platforma Obywatelska przez długi czas miała duże poparcie społeczne ponieważ była partią władzy, kompletnie bezideową, w której było jednocześnie miejsce dla Gowina i Palikota, dla chrześcijańskiego intelektualisty oraz zdecydowanego antyklerykała. Konsekwencje tego są dzisiaj takie, że PO walcząc o ten najbardziej liberalny elektorat, na który ma chrapkę Janusz Palikot, może niezauważenie stracić ten konserwatywny.Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

No Nie
  • No Nie
  • 05.04.2012 16:04

@ Panie Kowalki idź pan malować jajka , cytujesz tego cynika na każdej stronie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Preczzkomuną
  • Preczzkomuną
  • 05.04.2012 11:41

POstkomuna walczy z Postkomuną o elektorat , czyli zmiana garniturkow , czyli jak zwykle . I tak będzie dopóki Polacy nie zrozumieją , że PO z prezydentem i premierem , RP,czy SLD , to jedna i ta sama "silna grupa POd wezwaniem". ONI zmieniają tylko nazwy i hasła .PÓknijcie się mocno w głowę "elektoracie"

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.04.2012 11:12

Jedną z idei Ruchu Palikota jest socjalliberalizm ,czyli dbanie o najbiedniejszych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edgemen
  • edgemen
  • 05.04.2012 10:23

Ruch Palikota jest partia lewicowa w kwetsiach etycznych i gospodarczych chcoiaz kilku poslow jest lewicowo-liberlanych. wszystko wyjasni sie jak zaglosuja za ustawa w sprawie podniesienia wieku emerytalnego. jesli beda za to lewica, jesli inaczej, to cos bedzie na rzeczy ze nie sa lewicowi. liberal w kwestiach gospadarczych glosowalby za kazda ustawa, ktora prowadzilaby do zlikwidowania ZUS! Polecam blogi Korwin Mikke czy Gwiazdowskiego...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 05.04.2012 09:28

Walczą ? o co? ,przecież to trupy polityczne! Kto na tą swołocz będzie głosował, po wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej;Polacy??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.