Facebook Google+ Twitter

Platforma się zbroi

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-02-25 15:30

Donald Tusk w ostatnim czasie poczynił kilka ruchów, dzięki którym Platforma może zyskać w sondażach.

Jan Rokita w Podlaskim Klubie Biznesu. Fot. Kamil GopaniukZaczęło się od wspólnego obiadu z Janem Rokitą. Oficjalnie, z wielką pompą ,sekretarz klubu Grzegorz Schetyna ogłosił koniec zimnej wojny między Tuskiem a Rokitą. Żeby nie być gołosłownym, Tusk kilka dni później ogłosił że Rokita jeżeli będzie "lojalny" (czyli nie ucieknie z PO) to będzie premierem po wygranych wyborach.

Kolejne kroki to zaproszenie Kazimierza Marcinkiewicza oraz Radka Sikorskiego do PO. Jak na razie zrobił to za pomocą tygodnika "Wprost". Jednak gdyby się pokusił o osobiste zaproszenie obu panów, a ci by się zgodzili - byłby to kolejny triumf Platformy Obywatelskiej, która po prawie półtorarocznym braku działania (od przegranych wyborów w 2005) zaczęła budzić się z letargu. Szef PO niesiony na fali zwycięstwa w wyborach samorządowych, coraz bardziej szarżuje.

Między wierszami można wyczytać już zapowiedzi kolejnych ruchów. Po co się zbroić 2 lata przed wyborami? Jak można zauważyć Platforma ma pomysł na rozbicie koalicji już teraz. Wszystko wskazuje na to, że knując z Samoobroną będzie próbowała odwołać Zytę Gilowską ze stanowiska ministra finansów. Jak wiadomo Andrzej Lepper i Zyta Gilowska za sobą nie przepadają. Zapewne prezes PiS, premier Jarosław Kaczyński nie będzie wszystkiemu bezczynnie się przyglądał. Przed ewentualnym głosowaniem, będzie straszyć koalicjantów wyborami. Nie wiadomo jednak czy Samoobrona po raz kolejny się przestraszy. Jej poparcie w sondażach utrzymuje się na stałym poziomie.

Oczywiście wariant z rozbiciem koalicji może nie wyjść. Co wtedy? Komisja śledcza do spraw WSI - a na jej czele Jan Rokita, który na pewno podbije po raz kolejny słupki poparcia dla PO.

Polityka ma to do siebie, że nie jedna partia ma pomysły na zdobycie popularności. Andrzej Olechowski i Aleksander Kwaśniewski wracając do polityki także wniosą coś nowego na polską scenę polityczną, szczególnie gdy stworzą nowe partie - o ile oczywiście je stworzą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.