Facebook Google+ Twitter

Platforma trzyma się mocno. Sondaż: SLD w dół, PiS i PSL w górę

Według najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" Platforma Obywatelska może pochwalić się 48-procentowym poparciem wśród badanych. Dużo straciło SLD.

Jak podaje TVN24.pl, od czasu ostatniego badania partia Donalda Tuska straciła zaledwie 1 pkt proc. Zyskało natomiast Prawo i Sprawiedliwość, któremu poparcie "skoczyło" o 2 pkt proc. Dzisiaj na PiS zagłosowałoby 29 proc. badanych.

– Można powiedzieć, że PO jest impregnowana na wszelkie kłopoty. Czy to autostrady, czy to drożyzna w sklepach – nic na razie nie szkodzi partii rządzącej – komentuje dr Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego. To Donald Tusk i jego drużyna nadają ton naszej polityce, kreując kolejne tematy, którymi zajmują się media – twierdzi.

Według Jacka Kloczowskiego, politologa z Ośrodka Myśli Politycznej w Krakowie cytowanego przez "Rzeczpospolitą", Platformie zależało na tym, aby PiS stracił na aferze wokół słów o. Tadeusza Rydzyka. Ten plan się nie powiódł, a teraz, po publikacjach kolejnych raportów ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej, "słupki" mogą znacząco się zmienić.

Czytaj też:
Platforma atakuje profesjonalnym marketingiem politycznym

Powody do niepokoju ma Sojusz Lewicy Demokratycznej. W ciągu dwóch tygodni partia Grzegorza Napieralskiego znacząco obniżyła loty, z 14-procentowego poparcia do 9 proc. Tuż za SLD znalazło się PSL. Na ugrupowanie Waldemara Pawlaka zagłosowałoby 7 proc. respondentów. Wpływ na to może mieć przede wszystkim to, że PSL nie jest łączony z żadnymi aferami i konfliktami.

Poniżej progu wyborczego znalazły się UPR (2 proc.), PJN, LPR i Partia Kobiet (1 proc.). Na inny wybór zdecydowałoby się 2 proc. badanych.

Czytaj też:
Kluzik-Rostkowska: Kaczyński jest wyizolowany ze świata

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

sdas
 • sdas
 • 06.07.2011 14:54

Dziwię się, że rośnie poparcie dla PiS-u. W końcu wszyscy tęsknimy za okresem ich rządów. Niezapomniane ciągłe afery, wiecznie budowane drogi i dziwne komisje. O tak tego nam trzeba

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof.
 • Krzysztof.
 • 01.07.2011 01:25

Do Łukasz - czytałem tę, do której pobrania link jest na niezależna.pl. Czyżby była jeszcze jakaś inna? Niezależna sprowadza ludzi na manowce?
Twoje domyślenia są nic nie warte. Nie jestem wyborcą PO, nie oglądam w ogóle telewizji, nawet nie mam telewizora. Jesteś idealnym przykładem wyborcy czegoś tam, który nie mając rozeznania w temacie z góry wyciąga daleko idące wnioski. Nie pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wis
 • Wis
 • 30.06.2011 20:54

Nowa świecka tradycja PO na czele,a pijarowcy Donka już jadą na turbodoładowaniu.Nie można ująć PiS-owi bo nikt o zdrowych zmysłach już nie wierzy w tą propagandę sukcesu,no chyba że sąd zdecyduje obligatoryjnie o badaniach psychiatrycznych dla niepokornych,ale to oznacza,myślę, poddanie w wątpliwość rozsądku większości Polaków.Można zabrać SLD społeczeństwo i tak się nie zorientują a parytet zostanie zachowany.Brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz
 • Łukasz
 • 30.06.2011 20:52

Krzysztofie nie czytałeś białej księgi, nawet jej nie przeglądałeś. Gdyby było tak rzeczywiście, zauważyłbyś, że jest wypełniona szeregiem dokumentów, zeznać, ekspertyz. Biała księga, nie może składać się z hipotez. Stąd jej nazwa. Jej czytanie w żaden sposób nie może przypominać "czytania powieści szpiegowskiej". Domyślam się, ze oglądałeś niedawno fakty, w którym pokazali jakiegoś polityka jak wymawia te słowa, zaznaczone przeze mnie w cudzysłowiu. Dziękuję ci bardzo. Jesteś dobrym przykładem jaki jest typowy wyborca PO. To papuga. Umie mówić, to prawda, ale tylko jeśli usłyszy wcześniej wypowiedziane zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz
 • Łukasz
 • 30.06.2011 20:46

Afery korupcyjne, stoczniowa, hazardowa, dziesiątki niedotrzymanych obietnic, konferencje z miesiąca na miesiąc na których Tusk obiecywał to i tamto (zlikwidowanie Senatu, obniżenie podatków, zmniejszenie uprawnień dla prezydent :), wielkie nic nie robienie zakrapiane obiecywaniem, że niedługo zaczną robić. Ofensywa legislacyjna najpierw jesienna potem wiosenna. Chyba kapiszon legislacyjny :0. Przyrost długu publicznego. Na jakim polu ta partia odniosła sukces. W czym okazała się być mniej tragiczna niż poprzednie rządy. Afera Rywina to pikuś przy bliźniakach Platformy Chlebowskim i Drzewieckim, niekompetencja AWSu to nic przy rosnącym zadłużeniu Polski. Nie proszę o to, ze byście nie głosowali na PO. Każdy ma swoje powody. PROSZE WAS O TO, JEŚLI ZDECYDUJECIE SIĘ NA NICH ZAGŁOSOWAĆ. NIE ZAPOMINAJCIE, ŻE ONI NIE ZASŁUŻYLI. Bądźcie sprawiedliwi wobec siebie. Nie okłamujcie samych siebie, że to wielka partia. Jeśli nienawidzicie PISU głosujcie na PO. Trudno. Ale błagam. Pamiętajcie że oni nie zasłużyli. Nie ma nic smutniejszego niż człowiek który okłamał sam siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 30.06.2011 20:22

znowu jakaś cyrk z sędzią widać bedzie miał kłopoty sikorski z moherami i fanatykami jak amerykanie w afganistanie z talibami 10 lat sie męczą tak i nam przyjddzie zyć z wyznawcami naczelnika macierewicza

Komentarz został ukrytyrozwiń
jm
 • jm
 • 30.06.2011 17:13

@wodnik >>
Po prostu bełkoczesz. Bełkoczesz gorzej od Ojca Dyrektora !!! Nie wysilaj się intelektualnie - taki wysiłek na pewno Ci zaszkodzi. Raczej oddaj mocz, bo pęcherz z nadmierną siłą naciska na mózg. Im mniejszy mózg, tym mniejsza siła może go trwale uszkodzić i znajdziesz się w sytuacji Antosia. A jak już wiesz - czeka go długie leczenie. Nie wykluczam że się spotkacie i może nawet pomiędzy Wami coś zaiskrzy... Podziwiam i doceniam Twoją znajomość programu nauczania w szkole specjalnej. Autopsja. Rozumie się !!!! Over !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 30.06.2011 17:07

Jest dzisiaj trochę asystentów Niesioła!Dlatego tyle niedorzecznosssssssssćcccccci i fałszywych świec dymnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wodnik
 • Wodnik
 • 30.06.2011 16:55

@jm- dla ciebie tez znajdzie się miejsce w psychiatryku. Człowieczku o wiedzy, którą się podpierasz nie masz pojęcia. W szkołach specjalnej troski uczniowie wiedzą więcej niż ty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jm
 • jm
 • 30.06.2011 16:44

@wodnik >>>
Wszystkie (!) wnioski zawarte w "księdze" nie mają żadnego(!) związku tak z podstawowymi prawami fizyki, jak również z logiką. Podstawowe prawa fizyki to te które obejmuje edukacja w szkole podstawowej. Dla jasności - nie w szkole tzw. "specjalnej". Rozumiemy się ? Idę o zakład, że "pięknego" Antosia Maciarewicza vel Antka Policmajstra czeka długie, długie leczenie jego psyche. Ale ponieważ zrobił tyle złego, nic a nic mu nie współczuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.