Facebook Google+ Twitter

Platformerska magia

Stronnicza ocena partii rządzącej. Oczami członka PJN.

Na początek coś, co z pewnością się powiodło. Emerytury pomostowe. Tego nikt nie zaneguje. Wymyślili, uchwalili i zrobili..

Drugi sukces, ale już domniemany, to zielona wyspa sukcesu na tle ogarniętej kryzysem Europy. Prześledźmy wypowiedzi ekonomistów. Wszyscy zwracają uwagę na fakt, że minister Rostowski żongluje danymi. Te wszystkie przesunięcia i tajemne operacje księgowe budzą podziw. Powiedzmy, że nie wierzymy specjalistom ekonomicznym, ale czy sami nie zauważamy dziwnych operacji? Weźmy Lasy Państwowe. Jak do tej pory dochody tego przedsiębiorstwa były księgowane przez tę firmę. Co wymyślili czarodzieje? Całość dochodu wędruje teraz do Skarbu Państwa, a firma prosi potem o przekazanie środków na działalność. Niby nic, a jednak po stronie przychodów przybyło 10 mld zł. Jak się chce to można.

Służba zdrowia. Decyzja o niekupowaniu szczepionek chwalebna. Poprawa dostępności do świadczeń lekarskich sami widzicie, że nie jest z tym dobrze.

Bezrobocie - wzrost o 5 proc. Inflacja - wzrost o 5 proc. Coś ta piątka prześladuje premiera. Autostrady... Chyba nie ma co pisać i naprawdę nie trzeba być sceptykiem wobec Platformy, by kląć na czym świat stoi. Wystarczy ruszyć w drogę. I byłbym w stanie przyjąć tłumaczenia o wielkim placu budowy, ale jak się buduje w taki sposób, że skończenie budowy wydaje się być odległe to ręce opadają. Dorzućmy bałagan w armii i troszkę widać brak wizji działania.

Czym zachwyca mnie Platforma. Tym, że wszystkie te dotkliwe dla nas sprawy jest w stanie tak wyjaśnić, iż wierzymy, że to najlepszy rząd z możliwych. Nie ma miesiąca, by nie uderzyły w nas podwyżki, a my ze spokojem kiwamy głową i mówimy, że to wina światowego kryzysu. Administracja rozrosła nam się o 90 tys. ludzi my wierzymy, że to konieczność, bo tego wymaga wielość zadań spoczywających na urzędnikach. Jedziemy pociągiem 3 godziny dłużej niż jeszcze kilka lat temu. Obwiniamy za to wieloletnie zapóźnienia na kolei. Nawet bałagan przy wprowadzaniu nowych rozkładów jazdy nie odbijają się na ocenie rządu.

Brak obiecanych ustaw o in vitro i związkach partnerskich, czyli tych ze sfery światopoglądowej, nie jest w stanie spowodować odwrócenia się od Tuska środowisk zainteresowanych tymi tematami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Wyborcy kochają spokój. PO potrafi to w sposób magiczny wykorzystać. To jednak nie jest za darmo.
Wiąże się z dużymi ustępstwami na arenie międzynarodowej.
I za to polskojęzyczne media w całości zależne od kapitału zagranicznego Tuska kochają.
Na Węgrzech było dokładnie tak samo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pokładu PJN pouciekały najważniejsze szczury.
Ta partia pomimo że ma wysokie notowania w mediach tonie.
Może jeśli stworzą koalicję z Ruchem Palikota zdobędą z 3% głosów

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania
  • Ania
  • 18.07.2011 09:23

Moim zdaniem koniec gamoniowatości . Partia pt: PO sie nei udała, ja tam zagłosuję na kogoś innego. PJN spełnia przynajmniej programowo moje oczekiwania, a skoro Po i tak nic nie robi, to nic nie stracę głosując na kogoś innego, bo jest szansa, że coś się ruszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ola
  • ola
  • 18.07.2011 08:40

Polacy wreszcie otrzeźwieją, bo nie jest możliwe aby nie widzieli sztuczności tego co robi PO, nieróbstwa, niechlujstwa i tego że ich celem nie jest dobro Polaków tylko władza dla władzy. Sa na szczęście nowi, na których trzeba postawić. PJN ma program, nie atakuje nikogo tylko chce rozwiazywac problemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Magda
  • Magda
  • 17.07.2011 22:11

To dla mnie naprawdę fenomen, że wciąż tak wielu ludzi głosuje na PO, tym bardziej, że jest przecież fajna alternatywa w postaci PJN.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowealski
  • Jan Kowealski
  • 17.07.2011 22:07

Ale historyczną zasługą Tuska / i nie przekreślą tego opinie ani Romków i Waldków/ jest to, że odsunął od wladzy Jarka i jego "ferajnę", oszczędzając nam wstydu, gryź byliśmy pośmiewiskiem świata i okolicy. Na szczęście sam wódz Jarek jest także gwarantem, że PiS do wladzy już nie wróci, a ósmą z rzędu porażkę wyborczą "ma jak w banku" Zakład?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.