Facebook Google+ Twitter

Platformowy Trybunał Konstytucyjny - to organ rażący

No i co mnie - niemal - zbiło z nóg, to fragment: "Polityk jest zdania, że działania PiS dotyczące Trybunału mają na celu osłabienie "siły rażenia" tego organu."

W telegazecie dzisiejszej przeczytałem o konferencji zorganizowanej, w Sejmie, przez Nowoczesną Ryszarda Petru. Szczegóły pod: file:///C:/Users/dom/Downloads/petru-dzialania-pis-wokol-tk-to-bardzo-niebezpieczny-precedens.pdf

No i co mnie - niemal - zbiło z nóg, to fragment: "Polityk jest zdania, że działania PiS dotyczące Trybunału mają na celu osłabienie "siły rażenia" tego organu." 

Nasamprzód pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie: Co znaczy słowo - "rażenie"? Otóż, według słownika języka polskiego PWN "rażenie «zdolność oddziaływania określonego rodzaju amunicji na cel»". Synonimami, zaś tego słowa według Synonim.NET są: ciachanie, dekapitacja, demobilizowanie, dotykanie, dziabanie, dźganie, kaleczenie, kąsanie, kiereszowanie, kontuzjowanie, obcinanie, obezwładnianie, obrzydzanie, odcinanie, odpychanie, odstraszanie, odstręczanie, okaleczanie, okaleczenie, paraliżowanie, poharatanie, pokaleczenie, pokiereszowanie, poranienie, porażanie, postrzelenie, poszarpanie, przebijanie, ranienie, rozszarpywanie, rżnięcie, sieczenie, siekanie, skaleczenie, szlachtowanie, ucinanie, unieruchamianie, zastraszanie, zrażanie, żganie,

To teraz, wszyscy zwolennicy Platformy (Nie)Obywatelskiej wyobraźcie siebie w roli PiS-u i odpowiedzcie sobie na pytanie: Czy - dowiedziawszy się - o "organie" niezawisłym, niezależnym - mówiąc wprost - nie do ugryzienia, utworzonym, pozaprawnymi metodami, przez swojego przeciwnika politycznego, do "Rażenia" Was i uchwalonych przez Was ustaw, moglibyście spać spokojnie i nie bać się, że owo "Rażenie" uniemożliwi Wam realizować przedwyborcze obietnice i cały przyjęty program rządowy? - ODPOWIEDZCIE! Odpowiedzcie sobie jeszcze na kolejne pytanie: Czy nie podjęlibyście działań, aby pozbawić, ów "Organ" zdolności oddziaływania określonego rodzaju amunicją na Was? - ODPOWIEDZCIE!

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.