Facebook Google+ Twitter

Platini chce zmian w przepisach piłkarskich: białe kartki i pięć zmian w meczu

Szef UEFA, Michel Platini chce wprowadzić rewolucyjne zmiany w przepisach piłkarskich. Obok żółtych i czerwonych kartek pojawić miałaby się również biała. Kolejną zmianą ma być pięć zmian w ciągu meczu.

 / Fot. Αντώνης Σαμαράς Πρωθυπ/(CC BY-SA 2.0)/flickrMichel Platini swoje pomysły przedstawił przy okazji promocji książki "Mówiąc o piłce". Jego zdaniem, dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie białej kartki, która wykluczałaby piłkarza z gry na 10 minut. Pokazywana byłaby zawodnikom, którzy nie zgadzają się i protestują przeciwko decyzjom sędziego.

Żółta kartka miałaby być pokazywana wyłącznie w przypadku fauli. Natomiast w przypadku przewinień taktycznych, w której nie ma nadmiernej agresji, czerwona kartka nie byłaby już pokazywana "automatycznie" - donosi polskie radio.

Kolejną zmianą ma być wprowadzenie pięciu zmian w ciągu meczu. Dwie musiałyby być jednak wykorzystane po pierwszej połowie, w przerwie meczu. Obecnie trenerzy mają możliwość dokonania trzech zmian podczas rozgrywanego spotkania.

Zobacz: Arkadiusz Milik wyróżniony przez Sky News za celny strzał w meczu ze Szkocją


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja jestem za dawaniem kartki okolicznościowej. Na pamiątkę. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed laty czytałem o pomyśle władz piłki nożnej na wprowadzenie fioletowej kartki. Bodajże miała być równoważna z wyrzuceniem trenera drużyny z obiektu w przypadku złego zachowania. Tekst był primaaprilisowym dowcipem dziennikarskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.