Facebook Google+ Twitter

Platini zadowolony ze stanu przygotowań do Euro 2012

„Jest szansa, że wszystkie sześć polskich miast zorganizuje mecze EURO 2012” powiedział Grzegorz Lato, prezes PZPN, podczas konferencji prasowej, podsumowującej wizytę Michela Platiniego w Polsce. Konferencję pokazał TVN24

Prezydent UEFA Francuz Michel Platini (2P) w towarzystwie prezesa Narodowego Centrum Sportu Rafała Kaplera (L), ministra sportu i turystyki Mirosława Drzewieckiego (2L) i prezesa PZPN Grzegorza Laty (P) podczas wizyty na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie, 15 bm. Szef Europejskiej Unii Piłkarskiej przyleciał do stolicy w środę po południu z roboczą wizytą. Platini wizytował budowę Stadionu Narodowego - kluczowego obiektu piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. / Fot. PAP/Leszek SzymańskiPrezydent UEFA, Michel Platini przyleciał do Polski z Ukrainy, gdzie również sprawdzał stan prac przed Euro 2012. Wizytacja ta jest etapem przygotowań przed ostatecznym wyborem miast, którym zostanie przyznana organizacja mistrzostw. Decyzję podejmie Komitet Wykonawczy UEFA.

- Atmosfera wczorajszych spotkań była dobra. Rozliczyliśmy się z tego co zaplanowaliśmy. We wszystkich projektach stadionowych jesteśmy o czasie. Gdańsk i Wrocław podpisały umowy o przetarg na budowę, a Warszawa o II etap budowy stadionu narodowego- mówi Mirosław Drzewiecki, Minister Sportu i Turystyki.

Michel Platini stwierdził podczas konferencji prasowej, że nie widzi żadnego dużego problemu w organizacji Euro 2012. - Założenia są realizowane. Widzimy wysiłki. Bardziej naglącym problemem jest sprawa hoteli. W Polsce jest baza hotelowa, ale nie ma podpisanych umów. Dla ministerstw priorytetem powinny być teraz ustalenia z właścicielami hoteli. Jest to ważna kwestia, którą trzeba rozstrzygnąć przed podjęciem decyzji- mówi Michel Platini.

Decyzja, które miasta zorganizują Euro 2012 zostanie ogłoszona 13 maja. Zostanie wskazane od 6 do maksymalnie 8 miast. - Z pewnością Warszawa i Kijów zajmą się organizacją mistrzostw. Pozostałe miasta, jeśli spełnią wytyczne UEFA. Do 13 maja powstanie raport ekspertów UEFA, którzy wizytują na bieżąco miasta i na jego podstawie podejmiemy decyzję - powiedział Michel Platini.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Od początku wiedziałem, że damy radę;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.