Facebook Google+ Twitter

Płatności kartami zbliżeniowymi Visa niebezpieczne? Operator reaguje: Nie ma powodu do niepokoju

Naukowcy odkryli sposób kradzieży pieniędzy przy pomocy kart zbliżeniowych Visa. Kradzieży w opisany sposób dokonać jednak jest bardzo trudno.

https://flic.kr/p/9qSWGR / Fot. Håkan Dahlström/CC BY 2.0Mechanizm kradzieży polega na zmianie waluty, w której przeprowadzona jest transakcja kartą. W przypadku płatności w rodzimej walucie po przekroczeniu określonego limitu (w Polsce 50 zł) konieczne będzie podanie kodu PIN, by autoryzować transakcję. Jeżeli waluta zostanie zmieniona mechanizm ten nie działa - podaje Wyborcza.biz.

Po takiej zmianie limit zwiększa 999999,99 jednostek w nowej walucie. Naukowcy Newcastle twierdzą, że dokonanie kradzieży w ten sposób jest możliwe z odległości kilku centymetrów. Nie będzie to jednak proste. O ile do transakcji wystarczy telefon z modułem NFC z Androidem, to już przewalutowania musiałby dokonać ktoś w centrum rozliczającym karty, bo weryfikacja i tak następuje jednak z opóźnieniem.

Czytaj także: Złośliwy trojan podmienia numer konta, na który chcesz zrobić przelew


Na doniesienia mediów o odkryciu naukowców odpowiedziała Visa. "Eksperymenty przeprowadzone przez zespół z Newcastle nie uwzględniały wielowarstwowego systemu zabezpieczeń działającego w ramach systemu Visa - tymczasem w świecie rzeczywistym, po to żeby jakakolwiek transakcja mogła zostać zrealizowana, na każdym poziomie tego systemu zabezpieczeń muszą zostać spełnione określone wymogi. Po dokonaniu dokładnej analizy doniesień zespołu z Newcastle uważamy, że nie są one powodem do niepokoju, ponieważ nie przedstawiają realnego zagrożenia w świecie rzeczywistym" - czytamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.