Facebook Google+ Twitter

Play Poland Film Festival dotarł do mety

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-12-17 10:39

Dobiegła końca kolejna edycja Play Poland Film Festival. Od 28 września polskie kino podbijało serca kinomanów w Zjednoczonym Królestwie Norwegii i Kanadzie w ramach II edycji festiwalu.

11 miast, w tym 7 brytyjskich, 75 dni imprez: pokazów, wystaw
i koncertów, spotkania z reżyserami i kilkunastotysięczna widownia, to zaledwie krótki bilans największego mobilnego festiwalu filmowego w Europie, promującego polskie kino.


Dobiegła końca druga edycja Play Poland Film Festival – imprezy promującej polską kulturę i sztukę na Wyspach Brytyjskich,
w Kanadzie i Norwegii. W 11 miastach odbyło się ponad 100 pokazów filmowych. Widzowie mogli obejrzeli „80 milionów” Waldemara Krzystka, „Joannę” Feliksa Falka, „Lęk wysokości” Bartka Konopki, „Kanadyjskie sukienki” Macieja Michalskiego czy „Sponsoring” Małgorzaty Szumowskiej, najlepsze filmy i animacje z Łódzkiej Szkoły Filmowej, Szkoły Andrzeja Wajdy, Studia Munka oraz Studia Platige Image.

Nie zabrakło najlepszych propozycji z Festiwalu Nowe Horyzonty i Festiwalu Filmowa Góra. Oprócz pokazów filmowych Organizator zadbał także o wystawy plakatów, podczas których można było obejrzeć dzieła m.in. Andrzeja Krajewskiego, Andrzeja Pągowskiego czy Eryka Lipińskiego, o koncerty i spotkania z reżyserami, które doskonale uzupełniły i tak bogaty harmonogram Play Poland Film Festival. Wydarzenia wsparło kilkadziesiąt brytyjskich, polskich, irlandzkich, kanadyjskich oraz norweskich organizacji polonijnych, uniwersytetów, festiwali, wytworni i szkół filmowych.

Dzięki kilkunastotysięcznej widowni, którą przyciągnęły poszczególne wydarzenia festiwalowe, mogę powiedzieć, że tegoroczny Play Poland Film Festival po raz kolejny okazał się sukcesem – mówi Mateusz Jarża, Dyrektor artystyczny Play Poland Film Festival. Sukces ten odnieśliśmy dzięki odpowiednio dobranemu repertuarowi, licznym wystawom, koncertom i spotkaniom z filmowcami. Zaproszeni goście i skala wydarzenia umocniła naszą pozycję wśród znaczących festiwali filmowych w Europie. W przyszłym roku planujemy zaprosić do współpracy więcej miast z Kanady, prowadzimy także rozmowy z Szanghajem, Maltą i Lizboną i mamy nadzieję, że zyskamy ich aprobatę i wsparcie w realizacji przyszłorocznej edycji Play Poland Film Festival – komentuje dyrektor.

Projekt został dofinansowany ze środków: Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Wspólnoty Polskiej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polskiego Konsulatu Generalnego w Edynburgu oraz Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Ottawie.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.