Facebook Google+ Twitter

Play przejmuje 70 procent przenoszonych z innych sieci numerów

Raport na temat przenoszenia numerów w polskich sieciach telekomunikacyjnych za pierwsze półrocze 2011 r., to coś więcej niż liczby. Pokazuje przede wszystkim kondycję trzech największych operatorów i beniaminka czyli P4.

 / Fot. Materiały prasoweDane opublikowane przez Telepolis są dla PTK Centertel, Polkomtela i PTC miażdżące. Ich, ponad dwa razy mniejszy konkurent jest "biorcą" 70 proc. numerów, które są przenoszone na polskim rynku telefonii komórkowej. Play przyjął 350 tys. numerów, a oddał tylko 12 tys. Największy "dawca", czyli T-Mobile pożegnał aż 188 tys. klientów, Plus 149 tys., a Orange 146 tys.

Jeśli dodamy do tych liczb fakt, że Play ma już 6 mln aktywnych kart SIM, a 80 proc. przenoszonych do tego operatora numerów powiększa bazę postpaid, uzyskamy nie tylko obraz dynamiki wzrostu operatora, ale również możemy pokusić się o stwierdzenie, że Play przestał być graczem, którego można ignorować.

Czytaj dalszą część artykułu w serwisie Technologie Wiadomości24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

zadowolony
  • zadowolony
  • 22.07.2011 11:23

PLAY na kartę jest spoko. Jestem już 4 lata i bez zastrzeżeń. Zero reklam, pouczeń, sms-ów typu: "doładuj konto bo stracisz możliwość wykonywania połączeń" bo doładowanie już za 5zeta przedłuża wychodzące aż o rok,a poza tym mam proste funkcje no i tanio jak nigdzie indziej. Wydaje 10-15zł miesięcznie i gadam bez stresów z kim chcę (poza PLAY tylko 29gr). Jak miałem telefon w ERA i ORANGE to musiałem tracić co miesiąc blisko 30zł i jeszcze nie mogłem tak swobodnie korzystać jak w PLAY. Jeżeli chodzi o zasięg to też nie ma problemów. Działa nawet "daleko od szosy". Oczywiście pomijając Węże koło Sokołowa Podlaskiego bo tam żadna sieć nie działa normalnie.
Dobrze,że jest ten PLAY bo przynajmniej temperuje inne sieci - chociaż, czy ja wiem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.