Facebook Google+ Twitter

Plaża z nadmorskim piaskiem w centrum Łodzi

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-07-21 07:41

Gorące dziewczyny w bikini, egzotyczne drinki, palmy, słomiane kosze - to nie obrazek z Hawajów, lecz z Łodzi, gdzie na rynku centrum handlowego Manufaktura usypano plażę z 500 ton piasku.

Ta "nadbałtycka" plaża, która powstała w centrum miasta pod patronatem miejscowego "Dziennika Łódzkiego", ma 37 metrów długości i 34 metry szerokości.
- To najczystsza plaża, jaką widziałem w promieniu 100 kilometrów od Łodzi! - woła z leżaka plażowicz Michał Kowalik. - Jest tu wszystko, czego mi potrzeba: woda, słońce, piwo i piękne kobiety.

fot. Express Ilustrowany- Podobną plażę urządzono w Paryżu - informuje Joanna Czarnota, autorka pomysłu przeniesienia do Łodzi nadmorskich klimatów. - Drżałam, czy spodoba się to łodzianom, ale - jak widać - spodobało się, i to bardzo. Na piasku będzie można się opalać aż do końca sierpnia. Później być może rozdamy go łodzianom w pamiątkowych buteleczkach. Dla leniwych plażowiczów przygotowano 25 leżaków i 4 wiklinowe kosze. Bardziej aktywni mogą zagrać w siatkówkę na specjalnie przygotowanym boisku.

Nad czystością piasku cały dzień czuwa jeden z pracowników. Plaża jest grabiona i przekopywana. W pogotowiu są też ciężarówki, które w każdej chwili mogą dowieźć piach znad morza.
- Zdajemy sobie sprawę, że wiatr może wywiać część piasku, dlatego jesteśmy gotowi na jego szybkie uzupełnianie - informuje Joanna Czarnota.

fot. Express IlustrowanyZ myślą o plażowiczach co weekend organizowane są specjalne imprezy i pokazy. Do końca wakacji będzie można obejrzeć jeszcze m.in. popisy barmanów, nauczyć się tańca brzucha czy salsy. Bractwo Piwne zorganizuje turniej w siłowaniu się na rękę i podnoszeniu beczki z piwem. Będzie też turniej siatkówki plażowej, a także konkurs na najlepszego łódzkiego DJ-a.
Konrad Dudek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Hm...mi sie wydaje ze to mala przesada.Najpierw palma w warszawie a teraz plaża w Łodzi.Wymyslaja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nadbałtyckie plaże maja niezłą konkurencję. Może to zmobilizuje do większej dbałości o czystość plaż nadmorskich?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.