Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26287 miejsce

Plażowanie nad Wisłą w Warszawie

Fundacja "Ja Wisła" po długich pertraktacjach z władzami miasta otwiera plażę po lewej stronie Wisły.

Zdjęcie z poprzedniej edycji plaży. / Fot. Rafał Łapiński/Fundacja Ja WisłaMiało być wielkie plażowanie, ale na razie jest raczej niecierpliwe oczekiwanie. Od wczoraj (8 sierpnia) można przychodzić na plażę otwartą przez Fundację "Ja Wisła" po lewej stronie Warszawy niedaleko Pomnika Saperów. Niestety, obecnie wysoki poziom wody zakrywa całą plażę i uniemożliwia korzystanie z dobrodziejstw złocistego piasku.

Jednak stan wody powinien się zmniejszyć w ciągu kilku dni i umożliwić warszawiakom opalanie się na piasku. - Na razie możliwe jest wygrzewanie się na leżakach rozstawionych na bulwarze - zapewnia Pan Rafał Łapiński z fundacji.

Długa walka o plażę

Otwarcie plaży planowane było na lipiec, tak jak miało to miejsce przez dwa ostatnie sezony. Na przeszkodzie stanęły jednak rozmowy z urzędnikami miasta. Początkowo projekt plaży miał być wpisany do Festiwalu Przemiany. Niestety, nie udało się dojść do porozumienia. Pojawiły się również inne konkursy w ramach których fundacja ubiegała się o dotację na plażowanie - i w tym przypadku bez skutku. Ostatnią deską ratunku była możliwość skorzystania z małych grantów. - Napisaliśmy projekt, złożyliśmy go i w końcu się udało - czytamy na stronie fundacji.Zdjęcie z poprzedniej edycji plaży. / Fot. Rafał Łapiński/Fundacja Ja Wisła

Informacje praktyczne

Podobnie jak w poprzednich latach, plażować można przy Pomniku Sapera. Plaża czynna będzie codziennie od 8 sierpnia do 26 września w godzinach od 11 do 20. Na miejscu będzie można korzystać z zabawek do piasku, kredek i farb do malowania dla dzieci i gier dla plażowiczów. - Będzie też możliwość zagrania w piłkę plażową czy w badmintona - dodaje Pan Rafał z fundacji.
Jak podają organizatorzy, największą zaletą nowej plaży ma być jej naturalny wiślany piasek.

W Warszawie funkcjonują również trzy inne plaże - wszystkie po praskiej stronie Wisły. Jednak zostały one zalane w wyniku czerwcowej powodzi, która nawiedziła miasto.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.