Facebook Google+ Twitter

Płażyński wraca do PO?

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2007-09-25 07:25

Jak nieoficjalnie dowiedział się "Dziennik Bałtycki", Maciej Płażyński ogłosi dziś w Warszawie swój start do Sejmu z list Platformy Obywatelskiej. Maciej Płażyński nie chciał wczoraj potwierdzić nam tej informacji, choć – jak twierdził – decyzję już podjął. Jeśli tak się stanie, Płażyński będzie otwierał listę kandydatów PO do Sejmu w Gdańsku.

Maciej Płażyński / Fot. APPO Płażyńskiego, wicemarszałka Senatu, zabiegały zarówno PO, jak i PiS. W poprzednich wyborach Maciej Płażyński startował jako kandydat niezależny do Senatu, a w wyborach prezydenckich poparł Lecha Kaczyńskiego. Jest osobą bardzo na Pomorzu popularną, więc obie partie chciały mieć go na swoich listach. Przypomnijmy, że Płażyński obok Donalda Tuska i Andrzeja Olechowskiego był jednym z trzech założycieli Platformy w 2001 roku. Wystąpił z niej w roku 2003. Ma w PO wielu przyjaciół i stanowiłby niewątpliwie wzmocnienie konserwatywnego skrzydła tej partii, co po rezygnacji z kandydowania Jana Rokity nie byłoby bez znaczenia.

– Cieszyłbym się, gdyby Maciej Płażyński zdecydował się wrócić do PO – powiedział nam poseł Sławomir Rybicki. Rybicki był dyrektorem Gabinetu Marszałka Sejmu, gdy Płażyński w latach 1997-2001 piastował tę funkcję. – Ale czy tak zrobi, nie wiem. Namawiam go.

Także szef PiS na Pomorzu, poseł Jacek Kurski mówił niedawno dziennikarzom, że jeśli Maciej Płażyński zdecyduje się na PiS, odstąpi mu swoje pierwsze miejsce. Wydaje się jednak pewne, że Płażyński nie negocjuje na poziomie lokalnym, ale rozmawia z Donaldem Tuskiem i Jarosławem Kaczyńskim. Gdyby Płażyński wybrał PO, posunąć musiałby się poseł Sławomir Nowak.

Przypomnijmy też, że w ubiegłym tygodniu PO wybrał marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, któremu nie odpowiadało zdecydowane przesunięcie PiS na prawo i zbytnie uzależnienie od Radia Maryja. Borusewicz, legenda "Solidarności", wzmocni bez wątpienia pomorskie listy parlamentarne PO. Gdyby informacja o przejściu Płażyńskiego potwierdziła się, pomorska PO miałaby na swoich listach dwóch b. marszałków: Senatu i Sejmu.

Barbara Szczepuła - NaszeMiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.