Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23367 miejsce

Plebiscyt: "Django" najlepszym filmem 2013 roku!

Za najlepszy film 2013 roku uznaliście "Django" Quentina Tarantino. Zobaczcie wyniki plebiscytu i sprawdźcie, do kogo trafi książkowa nagroda za najlepszy komentarz z uzasadnieniem.

 / Fot. Materiały prasoweWyniki plebiscytu / Fot. W242013 rok obfitował w bardzo dobre polskie produkcje. Zaczęło się już w styczniu od "Drogówki" Wojtka Smarzowskiego, skończyło w październiku na "Idzie" Pawła Pawlikowskiego. Na filmy zagraniczne również nie mogliśmy narzekać, a do kin trafiło kilka naprawdę ciekawych obrazów.

Żeby było ciekawiej, postanowiliśmy nie umieszczać tych wszystkich tytułów w naszym plebiscycie, tylko wybrać 10 najbardziej interesujących, a Was poprosić o głosowanie na te filmy, które zrobiły na Was największe wrażenie. Wspólnie wybierzmy film 2013 roku!

Za najlepszy komentarz z uzasadnieniem wyboru zdecydowaliśmy się nagrodzić Weronikę Krupę. Gratulujemy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Gratuluję Autorce opiniującej swój typ. Moja "Drogówka" przegrywa z jakimiś kowbojami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem chęć promocji polskiego filmu, ale brak drugiej części Igrzysk Śmierci czy wspomnianego niżej w komentarzu Kapitana Phillipsa to już mała przesada. Jakkolwiek Igrzyska nie każdemu mogą przypaść do gustu, bo wiadomo: ekranizacja na podstawie książki, wiele fragmentów poucinanych, wiele kwestii pominiętych lub nieco zmienionych, o tyle brak Phillipsa to spore przeoczenie.
Film jest świetny nie tylko z powodu roli Hanksa (który w tym wypadku zagrał naprawdę wyraziście i nie jest to jego kolejny "mdły film"), ale przede wszystkim przez sposób, w jaki reżyser ukazał całą tragedię. Bo film nie opowiada jej w sposób sensacyjny (choć oczywiście takie odniesienia też są), ale naciska widza, by odbierał produkcję w sposób emocjonalny (fantastyczna scena z Hanksem, gdy ukazuje swojego bohatera zdruzgotanego, szlochającego). Nie bez przyczyny w wielu recenzjach pojawiały się sformułowania "realistyczny", "prawdziwy", "do bólu rzeczywisty" - bo film pokazuje coś, co działo się nie tak dawno temu i co nadal jest silnie zakorzenione w pamięci.
Szkoda, że nie ma go w sondzie, chętnie bym zagłosowała, bo spośród wymienionych filmów widziałam tylko dwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mi najbardziej podobał się film "Przed Północą", pokazujący rozkład związku, który powinien zakończyć się w drugiej części

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwracam uwagę na film, który nie trwa dłużej, aniżeli czas jakiego potrzebuje światło na dotarcie do naszej planety wprost ze Słońca. Etiuda szkolna "O dwóch facetach na stacji kosmicznej" w reżyserii Kamila Wallace'a (Walesiak), to produkcja, która mnie bawi, przed wszystkim; przyznaję. Dla mnie jest to niczym osobista reminiscencja. Konwencja lat 80-tych jaką obrał twórca filmu sprzyja takiemu wrażeniu. Dekada skompresowana do wymiaru pigułki wraz z całym przeglądem symboli, motywów, ikon. Mniej lub bardziej czytelnych, a jakby podprogowo przeglądanych i czytanych cieniem. Jeżeli ktoś zechce w tym kraju nakręcić remake "Blade Runner", choćby w Zbąszyniu, to mniej więcej taki klimat należy przesycić na wejściu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję film "Wenus w futrze" Romana Polańskiego na podstawie głośnej powieści Leopolda Sacher-Masocha o tym samym tytule. Wspaniała erotyczna i psychologiczna gra między reżyserem a przesłuchiwaną aktorką. Wg mnie świetna satyra na wszelki seksizm, której nikt tak nie przedstawi jak R. Polański. Jak zawsze najwyższa klasa. Glosuję na Django Tarantino.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogówka - akcja dzieje się tam, gdzie ostatni sprawiedliwi na wyprawie i jak kończą w nierównej sprawie. W tym genialny CasaNowa Jakubik, jak uwodzi i czaruje. Film piękny i choć obrazuje czarną stronę półprawdy, to gra aktorska, tematyka i posiada wszystko inne co sprawia, że to film wybitny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Django! Tarantino jak zawsze - niezawodny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wyścig". Genialnie zrobiona historia Nikiego Laudy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kapitan Phillips" - znakomite reżyseria, zdjęcia, muzyka i Tom Hanks. Zdecydowanie najlepszy film jaki widziałem w tym roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja na Grawitację. Niby bez treści a z bardzo głębokim tłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.