Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24733 miejsce

Plebiscyt: Jarosław Gowin politykiem 2013 roku

Jarosław Gowin został politykiem 2013 roku. Polityk Polski Razem otrzymał 66 proc. głosów czytelników Wiadomości24.pl. Książkę za najciekawszy komentarz otrzymuje Adrianna Adamek-Świechowska.

 / Fot. W241. Angela Merkel. Koalicja CDU/CSU we wrześniu wygrała wybory do Bundestagu. Tym samym Angela Merkel po raz trzeci zapewniła sobie stanowisko kanclerza Niemiec. Merkel jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata. Zwycięstwo w wyborach i utworzenie koalicji z SPD potwierdza ten stan rzeczy.

2. Franciszek jest pierwszym jezuitą, który został papieżem i pierwszym Argentyńczykiem zasiadającym na Stolicy Piotrowej. Jego słowa, gesty i czyny zaskakują od początku pontyfikatu. Nie tylko podjął się zreformowania Kurii Rzymskiej i stara się małymi krokami zwiększać kolegialność w Kościele katolickim, ale też nawiązał świetny kontakt z wiernymi.

3. Władimir Putin. "Rosja nie jest globalnym graczem ze strategiczną wizją, ani rywalem Stanów Zjednoczonych. Jej znaczenie jest ograniczone do kilku obszarów na świecie" - pisał niedawno opiniotwórczy dziennik "Financial Times". Nie zmienia to faktu, że Władimir Putin jest wyjątkowo skuteczny w wykorzystywaniu słabości Baracka Obamy w polityce międzynarodowej. To właśnie z powodu tej ostatniej w plebiscycie pojawia się nazwisko prezydenta Rosji, a nie znajdziemy na liście amerykańskiego prezydenta.

4. Witalij Kliczko. Znany bokser pojawia się w zestawieniu nie z powodu wydarzeń sportowych. Podczas protestów na Ukrainie Kliczko potrafił wykorzystać swoje pięć minut jako polityk. Doktor Żelazna Pięść stał się nieformalnym przywódcą opozycji.

5. Jarosław Gowin. Nie Donald Tusk, nie Jarosław Kaczyński, nie Janusz Palikot, ale Jarosław Gowin reprezentuje polską politykę w tym zestawieniu. Były minister sprawiedliwości konsekwentnie stara się zagospodarować zmęczony elektorat centroprawicowy. Ma wielu przeciwników. Zwolennicy liberalizmu światopoglądowego widzą w nim zaciekłego konserwatystę. Jan Rokita powiedział niedawno, że tworząc ugrupowanie Polska Razem, Gowin "postawił sztandar na gruzach PO".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za tomik wierszy - "W rytmie Ziemi" Isabelli Degen, który właśnie nadszedł pocztą, a który miałam sposobność recenzować dla W24 w marcu ubiegłego roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję wyboru Bartłomieja "Jedna Trzecia" Sienkiewicza. Kliczko bez pasa, ale...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na arenie politycznej 2013 roku wybił się dobitnie Bartłomiej Sienkiewicz jako szef MSW, uzyskując w szybkim tempie pozycję kluczowego ministra w gabinecie Donalda Tuska. Ponadto stał się osobowością, przykuwającą uwagę powszechną wypowiedziami, uważanymi za kontrowersyjne, w istocie mocne i radykalne. Poddawany licznym krytykom zyskiwał jednak uznanie, niezależnie od pokrewieństwa z noblistą, autorem Trylogii, które nie było bez znaczenia w jego ocenie - głównie w początkowym okresie urzędowania, ale nadal jest dla wielu istotne. Wysoko oceniany przez publicystów i politologów ma niekwestionowane atuty, decydujące o sukcesach medialnych i politycznych (udziela ciekawych wywiadów i jak podkreślają dziennikarze - jest frapującym rozmówcą), a tym samym wpływające na podniesienie poziomu życia politycznego.
Rodowód, doświadczenie, zapatrywania i przyjęta pozycja sprawiają, że wyróżnia się zdecydowanie na arenie politycznej w Polsce.
Wkroczenie w świat polityki w 2013 i odniesienie sukcesu w tej sferze pozwalają widzieć w nim polityka 2013 roku.
Szerzej:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witalij Kliczko, bo nikt tak nie pokazuje prawdziwego ducha Ukraińców ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Globalnie najskuteczniejszy wydaje się być Putin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stefan Niesiołowski - wyprzedza ludzi renesansu. Człowiek, który ma swoją muchę. Może wejść do najlepszej księgarni odłożyć tom "Lorda Jima" na półkę, a wychodząc jeszcze słyszy drobne brzęczące w komplecie. No, i nikt do tej pory nie udowodnił, żeby kiedykolwiek dostał w "limo" od milicji. Może być pomarańczowy, może być lazurowy i mówi bardzo ciekawe rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jesteś w "targecie" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.12.2013 09:16

"Były minister sprawiedliwości konsekwentnie stara się zagospodarować zmęczony elektorat centroprawicowy."

Zawsze mi się wydawało, że reprezentuje tylko siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.