Facebook Google+ Twitter

Plebiscyt "Najlepsza książka katolicka” rozpoczęty!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-24 22:01

Jak wybrać wartościowe książki o tematyce religijnej, czy też poruszające zagadnienia duchowości, kontemplacji otoczenia, wewnętrznego spokoju i codziennego doświadczania radości stworzenia?

W obecnych czasach, pełnych zmian, pogoni za karierą, pieniądzem i dobrami materialnymi brakuje niekiedy chwili zatrzymania się w biegu, refleksji, spojrzenia w głąb siebie oraz wiary, która utrzymuje nas w duchowej czystości.

Na rynku wydawniczym pojawiają się książki, które mogą pomóc nam uporządkować wewnętrzny świat, służyć oparciem, czy też dawać świadectwo dobroci Boga. Powstają niebanalne świadectwa, niosące potężny ładunek ewangelizacyjny, pozycje warte rozpowszechnienia ku budowaniu doświadczenia wiary, szerzenia dobroci i idei braterstwa.

Plebiscyt „Najlepsza książka katolicka” powstał, by pokazać pozycje przepełnione przesłaniem, niosące ładunek „wiary, nadziei i miłości” oraz wybrać te książki, które najbardziej poruszają nasze serca.

Patronat nad plebiscytem konkursem zorganizowanym przez firmę W&W objęli: Polski Związek Bibliotek, portal DlaStudenta.pl, czasopismo o książce dla dziecka Guliwer, księgarnia internetowa Gandalf.com.pl, portal Miastodzieci.pl, radio PRYZMAT oraz radio NIEPOKALANÓW, a także serwisy Granice.pl i Czytadelko.com.pl. Wśród oddających głosy za pośrednictwem strony www.ksiazkakatolicka.pl
zostaną rozdysponowane zestawy książek.

Drogowskazy życia, czyli zgłoszone tytuły

O tym, że „Miłość jest…” przekona nas Tomasz Kruczek, odpowiadając na pytania „Czy w dzisiejszych czasach jest miejsce na miłość? Czy jest miejsce na działanie podyktowane szczerym kochającym sercem? Tosca Lee zabierze nas w szatańską podróż po meandrach ludzkiej duszy z książką „Diabeł. Autobiografia”, natomiast Vicky Courtney pokaże, jak powinny przebiegać „Rozmowy z córką” i jak wychować swoją latorośl w nieprzychylnym świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.