Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14135 miejsce

Plebiscyt "Walka miast". Na początku było piwo...

Niedawno minęła rocznica zwycięskiej bitwy pod Gorlicami, a te już toczą kolejną batalię – tym razem w plebiscycie "Walka miast". Starają się w nim pokonać godnego przeciwnika – Ostrołękę.

Jeden z plakatów prezentowanych w ramach wystawy GKK. / Fot. Wojciech DrzymałaPiwo - cztery litery, które z pewnością wywołały uśmiech na niejednej twarzy. Piwo jest też jednym z naszych narodowych symboli na międzynarodowej arenie, a tym samym świetnym produktem służącym promocji swojego regionu

Gorlice nie zaliczają się do najbardziej znanych miast w Polsce, ale dzięki browarowi "Lech", który zorganizował konkurs "Walka miast", mają dużą szansę na to, by się wypromować. Konkurs jest bardzo prosty. Za pośrednictwem strony internetowej sponsora należy zagłosować na wybrane miasto. U zwycięskiego gospodarza zostanie zorganizowana wielka feta połączona z promocją browaru.

Gorliczanie ostro zabrali się do pracy i wybili się prowadzenie. Druga obecnie Ostrołęka, nie odstępuje Gorlic ani na krok, mobilizując internautów do poparcia swojej kandydatury w walce o lodową imprezę. Wszystko rozstrzygnie się dziś do północy.

Nagrodą dla zdobywcy pierwszego miejsce będzie wielka impreza sponsorowana przez "Lecha". Zapowiada się imponująco - "2 tony śniegu, 24 tonowy truck, doskonała muzyka i nieziemska zabawa. Impreza odbędzie się przy najlepszej muzyce w specjalnie schładzanych kulistych namiotach. Uczestnicy będą mogli podziwiać pokazy laserowe oraz wielkie didżejskie show." (gorlice24.pl). Wstępna data wydarzenia to 9 lipca.

Fragment zbiorów, zgromadzonych w Galerii Gorlickiego Klubu Kolekcjonerów - segment z wybranymi kuflami, wśród nich unikatowe - pozytywki. / Fot. Wojciech DrzymałaImpreza ta może się wkomponować w proponowaną przez Gorlicki Klub Kolekcjonerów wystawę tematyczną. Wystawa w galerii Izaco (podziemia byłego „Amazonial”) dotyczy piwa i jest pierwszą z planowanej serii „Nałogi polskie”. Jak to w przypadku tego typu ryzykownych tytułów, poza przedstawieniem wielu interesujących eksponatów kolekcjonerskich (z bogatą kolekcją kufli i puszek po piwach). Niestety, niespodziewana powódź dotknęła także to miejsce, więc obecnie wystawa jest niedostępna.

Gorlicki Klub Kolekcjonerów zachęca do oddawania głosów na Gorlice w plebiscycie, gdyż jeśli pogoda znów nie pokrzyżuje organizatorom planów, wystawa będzie czynna także w czasie
zwycięskiej imprezy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Serdecznie zapraszamy do GORLICE!!! Oficjalne wieści już jutro, tymczasem Gorliczanie mogą już po cichu cieszyć się, że mimo ogromnych problemów powodziowych właśnie zwyciężyli w plebiscycie!! Dzięki temu impreza Lecha odbędzie się właśnie u nas, a całe miasto ma nadzieję zyskać wspaniałą reklamę na skalę kraju. Nie urywają, że może to być dobry krok w stronę pewnej kompensacji szkód, jakie spowodowała ostatnio woda. Cóż znaczy mobilizacja!
Więcej szczegółów na ten temat, wkrótce!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.