Facebook Google+ Twitter

Plebiscyty sportowe na Podkarpaciu

W piątek, 8. lutego odbyła się w Rzeszowie XI Gala Piłkarska Podkarpacka NIKE'2012, mająca wyłonić najlepszych w sześciu kategoriach piłkarskich, natomiast w sobotę, 9. lutego miała miejsce Gala 53. Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców.

http://www.publicdomainpictures.net/view-image.php?image=29416&picture=trofea / Fot. Petter GriffinPodkarpacka NIKE

Galę Podkarpacką NIKE organizowały wspólnie Podkarpacki Związek Piłki Nożnej i gazeta "Super Nowości". Statuetki mieli otrzymać najlepsi w sześciu kategoriach - Młodzieżowiec Roku, Odkrycie Roku, Trener Wychowawca Młodzieży, Trener, Piłkarz i Drużyna Roku. W gali uczestniczył m. in. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, Dariusz Dziekanowski, Waldemar Fornalik. Gala odbyła się w Hotelu Nowy Dwór w Świlczy.

Młodzieżowcem Roku na Podkarpaciu został młodzieżowiec Stali Rzeszów - Łukasz Krzysztoń. Wychowanek Glinika Gorlice, który do Stali trafił wiosną 2011 roku.

Odkryciem Roku został grający na co dzień w Resovii Rzeszów Dariusz Brągiel. Do drugoligowej Resovii przyszedł w lutym 2012 roku. Wcześniej reprezentował barwy Czarnych Jasło.

Najlepszym Trenerem Wychowawcą Młodzieży została Małgorzata Bolko z Sokoła Kamień.

Tytuł Trenera Roku przyznano Maciejowi Huzarskiemu, trenerowi Orła Przeworsk. Z Orłem wywalczył awans z drugiego miejsca do III ligi lubelsko-podkarpackiej. Po sezonie 2011/12 nadal pozostał z drużyną, która zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli.

Piłkarzem Roku wybrano Michała Ogrodnika, piłkarza Resovii Rzeszów. W ubiegłym sezonie w barwach biało-czerwonych wystąpił 28 razy i strzelił trzy bramki. Jesienią 2012 roku zagrał 16 razy w lidze, dwukrotnie trafiając do bramki przeciwnika. Rozegrał również jeden mecz w Pucharze Polski, gdzie udało mu się strzelić jedną bramkę.

Zobacz również: Czarni Jasło najlepszą drużyną na Podkarpaciu


W kategorii Drużyny Roku najlepsi okazali JKS Czarni Jasło, którzy w 2012 roku wywalczyli awans do III ligi lubelsko-podkarpackiej. Podopieczni Roberta Hapa cały ubiegły sezon prezentowali dobrą formę, co pozwoliło im awansować z pierwszej pozycji. Po rundzie jesiennej zajmują 10. pozycję.

Plebiscyt Sportowy Nowin

Finał 53. Plebiscytu Sportowego, organizowanego przez Gazetę Codzienną Nowiny odbył się w sobotę w Hotelu Rzeszów. Plebiscyt miał wyłonić dziesięciu najlepszych sportowców oraz Talent, Odkrycie i Najpopularniejszego Sportowca 2012 roku.

Dziesiątkę najlepszych zdominowali siatkarze Asseco Resovii Rzeszów. Nie ma się jednak czemu dziwić, w ubiegłym roku przysporzyli oni wiele radości kibicom. Bezkonkurencyjny był libero rzeszowskiej drużyny i reprezentacji Polski, Krzysztof Ignaczak. "Igła", któy po raz trzeci zwyciężył w Plebiscycie Nowin, oddał swój puchar Rafałowi Wilkowi, dwukrotnemu mistrzowi paraolimpijskiemu, uzasadniając to tym, że to Wilk zdobywał medale olimpijskie.

Dziesięciu najlepszych sportowców na Podkarpaciu:
1. Krzysztof Ignaczak (siatkówka, Asseco Resovia)
2. Marcin Kolusz (hokej, Ciarko PBS Bank Sanok)
3. Zbigniew Bartman (siatkówka, Asseco Resovia)
4. Piotr Nowakowski (siatkówka, Asseco Resovia)
5. Olieg Achrem (siatkówka, Asseco Resovia)
6. Marta Niewczas (karate tradycyjne, Akademia Karate Tradycyjnego Rzeszów)
7. Michał Chodara (piłka ręczna, Tauron Stal Mielec)
8. Iwona Nieroda (kickboxing, Diament Pstrągowa)
9. Grzegorz Walasek (żużel, PGE Marma Rzeszów)
10. Aleksander Arian (żeglarstwo, Sailing Team Rzeszów)

Trenerem 2012 roku został Andrzej Kowal, długoletni siatkarz Resovii Rzeszów, w której w 2002 roku zakończył karierę. Następnie asystent trenera Jana Sucha i Ljubo Travicy. Od 2011 roku pierwszy trener Resovii, z którą w ubiegłym roku zdobył Mistrzostwo Polski i doprowadził drużynę do finału Pucharu CEV.

Zobacz również: Asseco Resovia - ostatnie starcie


Najpopularniejsza okazała się Marta Niewczas - prawnik z wykształcenia, zaangażowana w życie polityczne, mająca na koncie wiele osiągnięć sportowych. Pięciokrotnie wygrywała Mistrzostwa Świata w karate tradycyjnym i wielokrotnie zdobywała medale na Mistrzostwach Europy.

Talentem 2012 okrzyknięto Kacpra Lesiaka, dwukrotnego wicemistrza Europy juniorów w skokach do wody (z Serbii i Austrii). Kacper po raz drugi zwyciężył kategorii Talent Roku, co jest uzasadnione jego osiągnięciami. Wychowanek Stali Rzeszów jest obecnie najbardziej utytułowanym zawodnikiem w Kadrze Narodowej Juniorów.

Nagrodę specjalną przyznano Rafałowi Wilkowi, który w ubiegłym roku dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego i w jeździe indywidualnej na czas. Dodatkowo zajął 1. miejsce w generalnej klasyfikacji Pucharu świata w handbike'u.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.