Facebook Google+ Twitter

Plener artystyczny w Sławnie

Choć już dawno po sezonie turystycznym, w Sławnie życie kulturalne kwitnie. W ostatnią niedzielę odbył się wernisaż prac poplenerowych.

Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Sławieńskiej zorganizowało w dniach 22 -27 października 2007r. I Plener artystyczny połączony z warsztatami, w których wzięli udział znani i nie znani artyści sławieńscy. W czasie pleneru powstały prace, które ozdobią nasze miasto i siedziby sponsorów.

Tematem wiodącym imprezy była "Legenda i rzeczywistość Ziemi Sławieńskiej", zaś celem: Promocja Ziemi Sławieńskiej, integracja środowiska artystycznego, zainspirowanie tradycji corocznego pleneru pod w/w hasłem. W Plenerze były reprezentowane różne dziedziny sztuki, takie jak: rzeźba w drewnie i kamieniu, malarstwo, wiklina, koronka, haft i grafika komputerowa. Ogółem wzięło w nim udział 19 artystów.

Plener objął swoim patronatem burmistrz miasta Sławna Krzysztof Frankenstein. Spotkanie artystów wzbudziło duże zainteresowanie wśród mieszkańców miasta. Na wernisaż przybyli sponsorzy i mieszkańcy Sławna. Wystawę uświetniła średniowiecznym repertuarem grupa tancerzy z zespołu "Czarna Róża".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pozdrawiam autora i Daniela Kalinowskiego.
Szkoda, że nie ma fotek z imprezy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.