Facebook Google+ Twitter

Plener malarski "Gierałtów-Stronie Śląskie 2013" - zakończony

W dniach 18-25 sierpnia odbywał się III Międzynarodowy Plener Malarski "Gierałtów-Stronie Śląskie 2013" w Starym Gierałtowie. Plener zakończył się wystawą poplenerową w CETiKu w Stroniu Śląskim. Wystawę można oglądać do końca września.

Wystawa poplenerowa w CETiKu w Stroniu Śląskim. / Fot. Isabella DegenIII Międzynarodowy plener malarski na Ziemi Kłodzkiej już za nami. Po raz trzeci na terenie gminy i miasta Stronie Śląskie w dniach od 18 do 25 sierpnia odbywał się Międzynarodowy Plener Malarski „Stary Gierałtów- Stronie Śląskie” z udziałem artystów z Czech, Anglii, Niemiec, Ukrainy, Francji, USA i Polski. Organizatorami tej imprezy byli: Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury (CETiK) Stronie Śląskie i fundacja kresowa „Semper Fidelis” z Wrocławia.
Udział wzięli: prof. Igor Kmetyk (Ukraina), Marie Karenova (Czechy), Joanna Płachcińska (Anglia), Isabel Degen (Niemcy), Mariusz Fliski (Francja/USA). Z Wrocławia przybyli: Maria Rowdo, Teresa Błądek, Maria Spieczyńska, Zofia Kowalczyk, Katarzyna Banaś i Andrzej Borkowski. Kuratorem pleneru był Jerzy Tandecki z Wrocławia.
Artystów gościł ośrodek "Jonny's Apartaments", gdzie kierownictwo ośrodka zadbało o serdeczną atmosferę i wyborną kuchnię, stwarzając artystom wspaniałe warunki do twórczej pracy.

Kotlina Kłodzka z bajkowymi krajobrazami, przyroda, lasy i łąki inspirowały motywami malarskimi. Plenery dla artystów mają charakter warsztatów twórczych. Różnorodny styl malarski, warsztat pracy i indywidualne spojrzenie na przyrodę czy też na architekturę są efektem powstania unikalnych obrazów. Artyści wzajemnie wymieniali doświadczenia i inspirując się wzajemnie. Nikt nie policzył powstałych obrazów, ale namalowano wiele ciekawych prac w różnych formatach. Profesor lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Igor Kmetyk chętnie służył fachową radą i wskazówkami.Marie Karenova i jej obrazy. / Fot. Isabella Degen
Na wernisaż licznie przybyli mieszkańcy Stronia Sląskiego i turyści. Przy tradycyjnej lampce wina można było porozmawiać z artystami o ich twórczych inspiracjach.
Wystawa poplenerowa w Centrum Edukacji i Kultury w Stroniu Śląskim (stary dworzec), potrwa do końca miesiąca września.
zdjęciahttp://www.wiadomosci24.pl/artykul/wystawa_poplenerowa_gieraltowstronie_slaskie_2013_zdjecia_280636.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Andrzeju - ta wyborna kuchnia, to porawy regionalne np. pstrągi pod wielona postaciami lub miejscowy kozi ser ... i wiele innych pyszności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczególnie ta "kuchnia dla artystów" zainteresowała mnie bardzo :)) W domu muszę sam sobie gotować obiady, więc takie urozmaicenie w garnuszku całkiem, całkiem.... :)) Pozdrawiam serdecznie Artystów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie spotkanie i praca są zapewne inspirujące dla artystów. Okolice są piękne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.