Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23141 miejsce

Plener malarski – Włocławek sercem malowany

Współautorzy: Mira Giza

Dwa stowarzyszenia, Artystów Wło-Art z oraz Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną OLIGO z Włocławka zorganizowały w dniu dzisiejszym plener malarski dla dzieci i młodzieży pt. "Włocławek sercem malowany”.

Pierwsze kreski już postawione / Fot. Leszek LubickiW sobotnie przedpołudnie na placu przed włocławską katedrą spotkali się organizatorzy z licznie przybyłymi dziećmi i ich opiekunami. Wszystkie materiały malarskie zapewniło Stowarzyszenie Wło-Art. Dzieci mogły wykonać prace na płótnie, desce lub pomalować szkatułki. Największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie obrazów na płótnie oraz szkatułek.

Jak powiedziała specjalnie dla Wiadomości24 współorganizatorka pleneru, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Artystów Wło-Art pani Małgorzata Śmietana: "najważniejsze jest to, żeby dzieciom sprawić przyjemność, że mogą się rozwijać i nie wstydzić tego co robią".

Malarka Anna Wąsikiewicz pomagała, ale nie za dużo. Jak nam powiedziała, dzieci same potrafią lepiej / Fot. Leszek LubickiBył to pierwszy tego typu plener we Włocławku, ale jak zapewniła nas artysta malarz, autorka logo Stowarzyszenia OLIGO, pani Anna Wąsikiewicz, już w połowie sierpnia jest planowane kolejne malarskie spotkanie.

W przeciągu godziny w atmosferze śmiechu i radości dzieci przy dyskretnej pomocy swoich opiekunów namalowały wiele obrazów oraz upiększyły liczne szkatułki.

Jest to wyjątkowo miłe, kiedy dzieci chore mogą spotkać się ze zdrowymi i zrobić coś wspólnie fajnego. Jakże to piękne, że przez chwilę można zapomnieć o swoich problemach, wziąć do ręki pędzel i przelać swoje płynące z serca uczucia na płótno.

Wykonane przez dzieci prace będzie można obejrzeć na wystawie poplenerowej, która zostanie zaprezentowana już po wakacjach w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku.


Dobra asysta nikomu nie zaszkodzi / Fot. Leszek LubickiNo i proszę, dzieło ukończone / Fot. Leszek LubickiJeszcze coś domalujemy? / Fot. Leszek Lubicki

W czasie malowania obowiązuje pełna koncentracja / Fot. Leszek LubickiPomoc mile widziana / Fot. Leszek LubickiPo pracy należy umyć rączki… / Fot. Leszek Lubicki

… i już można zaprezentować nam swoje dzieła / Fot. Leszek LubickiPrezes Stowarzyszenia Wło-Art Małgorzata Śmietana dwoiła się i troiła, aby wszystkie dzieci były zadowolone / Fot. Leszek LubickiJuż niedługo dzisiejsze dzieła będziemy mogli oglądać na specjalnie zorganizowanej wystawie poplenerowej / Fot. Leszek Lubicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

o takich pomysłach trzeba pisać dużo i często... i pokazywać - bo oko ponoć bardziej zapamiętuje obrazki:) bardzo fajnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

ładny artykuł, śliczne zdjęcia...

Świetny pomysł miała organizacja :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

no proszę Włocławek jednak czasem ma dobre pomysły, popieram tego typu inicjatywy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super Leszku, że pokazujesz takie inicjatywy!
Dla organizatorów brawa za organizację i chęć kolejnego spotkania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.