Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29304 miejsce

Plener malarski z okazji rocznicy konsekracji kościoła w Libiążu

Szesnaście dzieł przedstawiających kościół, jego wnętrze i kopie obrazów znajdujących się w świątyni - to owoc pleneru malarskiego zorganizowanego między 4,a 9 lipca br. przez parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu i LCK.

Z uwagi na niesprzyjającą aure artyści tworzyli także w soich pokojach hotelowych / Fot. Paweł SalawaTo artystyczne wydarzenie odbyło się w ramach obchodów rocznicy 100-lecia konsekracji kościoła. Taki pomysł zrodził się podczas jednego z posiedzeń rady parafialnej.

- Uczestniczę w wielu podobnych plenerach, gdzie zawiązują się przyjaźnie i właśnie tych zaprzyjaźnionych artystów zaprosiłam do Libiąża – informuje inicjatorka pleneru libiążanka Wanda Sucherek, która namalowała zewnętrzny wizerunek Kościoła, a dodatkowo odnawia znaleziony w stodole w Dębie obraz „Jezu ufam Tobie” z 1943 roku.

W technikach malarstwa olejnego, akrylowego i pasteli powstały dzieła, które od niedzieli 10 lipca do 7 sierpnia można podziwiać w Kościele pw. Przemieniena Pańskiego, a potem w galerii LCK.

Jedną z uczestniczek pleneru Bogumiłę Celer z Bornego Sulimowa (w woj. zachodniopomorskim) zafascynowała znajdująca się w świątyni ambona. – Tą właśnie ambonę postanowiłam uwiecznić na moim obrazie, który stworzyłam własną techniką stanowiącą połączenie pędzla i szpachli. Z uwagi na mnogość szczegółów właśnie ta technika jest najodpowiedniejsza – wyjaśnia pani Bogumiła.

Spośród biorących udział w plenerze artystów, dziesięcioro przyjezdnych gościło u sponsora pleneru „Cafe Club Nata”, który ufundował pobyt malarzy w Libiążu.

Uczestnicy pleneru:
Katarzyna Chwalisz – Osiek, Bogumiła Celer - Borne Sulimowo, Józefa Momot – Podolsze, Maria Piech – Zebrzydowice, Magdalena Sciezyńska - Grodzisk Wielkopolski, Barbara Skupniewicz – Jarosław, Kamilla Świtalska – Kłock, Stanisława Wojtyna - Wodzisław Śląski, Wiktor Skóra – Wrocław, Marian Majkut – Oświęcim, Antoni Korycik – Chełmek, Wanda Sucherek – Libiąż, Anna Starzykiewicz – Libiąż, Anna Rybak – Libiąż,

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.