Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22581 miejsce

Plener śląskich malarzy [Zdjęcia]

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-29 08:31

"Grupa Janowska" zaprosiła malarzy ze Śląska do chorzowskiego skansenu. Oprócz gospodarzy przybyli twórcy z "Groty" Świętochłowice, "Fauny" Gliwice, "Spichlerza" Siemianowice, "Krajcoka" Chorzów i "Obsydianu" Zabrze.

1 z 8 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Ze zbiorów Sabiny Pasoń
Ze zbiorów Sabiny Pasoń

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Justyna
  • Justyna
  • 19.06.2012 10:15

Żałuję,że nie wzięłam udziału w planerze - Grupa Janowska potrafi organizować planery!!!!!:)
Pozdrawiam
Justyna

Komentarz został ukrytyrozwiń
toni
  • toni
  • 09.06.2012 15:06

Plener byl naprawde udany. Bylem, malowalem,Do zobaczenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janek
  • Janek
  • 04.06.2012 11:05

Jak widać Śląsk ma swoją wrażliwość i potrafi ją wyrazić. Dzięki takim akcjom, jak ta, która powstała z inicjatywy Sabiny Śląsk może się kojarzyć nie tylko z kominami i ciężką pracą, ale również pięknem, wrażliwością estetyczną i nie powtarzalną kulturą regionu. To dzięki takim spotkaniom i działaniom możemy pokazać to, co w naszym regionie jest piękne i godne polecenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stanislaw lakomy
  • stanislaw lakomy
  • 03.06.2012 22:23

super impreza!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
A i W Szymaszkowie
  • A i W Szymaszkowie
  • 03.06.2012 15:41

Śp. Helmut Matura byłby bardzo dumny ze swoich Koleżanek i Kolegów, którzy tak pięknie i wytrwale kontunuują jego dzieło i dzieło Jego poprzedników. Na ręce Pani Sabiny Pasoń, obecnego lidera Grupy Janowskiej składamy serdeczne gratulacje! Oczekujemy prezentacji wszystkich prac, które powstały w tym pięknym dniu wspólnego malowania. Życzymy nieustającej weny twórczej i coraz większego zasięgu tej ciekawej imprezy kulturalnej. Kochani! Nie zapominajcie o Zagłębiu, które wchodzi w skład Województwa Śląskiego i gdzie od czasu do czasu pasjonaci też z ochotą "machają" pędzlem.
A i W Sz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
oliwia00PL
  • oliwia00PL
  • 01.06.2012 21:30

Super.Chciałabym też malować na takim plenerze ; )

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr
  • Piotr
  • 01.06.2012 15:06

Środowisko artystów "nieprofesjonalnych" zwiera szyki. Super. Drżyjcie profesjonaliści. Spotkamy się na Art Naif Festiwal.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr
  • Piotr
  • 01.06.2012 13:49

Nasz slaski skansen to cisza, spokoj, historia i kultura w uprzymyslowionej metropoli.Tworcze chwile wsrod serdecznych i przyjaznych ludzi.Dziekuje wszystkim za obecnosc i tworcze inspiracje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdzichu NEKESH
  • Zdzichu NEKESH
  • 01.06.2012 09:29

Byłem tam malowałem. Poznałem kilku ludzi i spotkałem "starych" znajomych. Takie spotkania mają pokazywać że istnieje śląskie malarstwo w wydaniu twórców działających pod wpływem emocji ktorzy malują bo to lubią. Kierownictwo skansenu powinno pozwolić i tak czyni tym pasjonatom na wolny wstęp by mogli kożystać z walorów estetycznych parku przenosząc indywidualnie i w skupieniu na płotno swoje doznania. Każdy bedzie usatysfakcjonowany i twórcy i odwiedzający. Malarze swoją obecnością uzupełnią przestrzeń parku wzbogacając kolorem jego piękno. Ja napewno skożystam i zapraszam innych by poszli za takimi przykładami. Do zobaczenia przy sztalugach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marzenala
  • marzenala
  • 29.05.2012 22:57

i my tam byliśmy, kiełbaski piekliśmy, miło było , szkoda że tak szybko się skończyło..