Facebook Google+ Twitter

Pleszewski szpital liderem rankingu "Rzeczpospolitej"

Placówka zdobyła najwięcej punktów w rankingu "Rzeczypospolitej" w kategorii szpitali niepublicznych.

 / Fot. Screen ze strony szpitalaRanking "Rzeczypospolitej" przyznał jej 840 pkt na 1000 możliwych. Punktowane było m.in. zarządzanie, jakość opieki i świadczonych usług, komfort pobytu. Pleszewski szpital wyprzedził takie sławy jak warszawskie Centrum Damiana i Centrum Medyczne Enel-Med, wrocławski szpital EuroMediCare czy gdański Swissmed.

To sukces, bo Pleszewskie Centrum Medyczne działa dopiero od 1 maja. Wtedy właśnie w miejsce Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej powołano spółkę prawa handlowego. 100 proc. udziałów ma w niej powiat pleszewski. Takie przekształcenie to właśnie komercjalizacja, czyli proces, któremu rząd chce poddać wszystkie polskie szpitale.

Szpital w Pleszewie długo zastanawiał się nad tym krokiem: - Przyglądaliśmy się placówkom, które działają na podobnych zasadach, i okazało się, że dobrze sobie radzą. Utworzyliśmy więc spółkę już teraz, gdy szpital jest w dobrej kondycji, a nie pod przymusem - tłumaczy dla Wiadomosci24.pl Tadeusz Stefaniak, dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych PCM. - Okazało się, że komercjalizacja nie jest straszna. A pacjenci w ogóle jej nie zauważyli i do dziś nie wiedzą, że leczą się w spółce.

Od maja szpital zatrudnił siedmiu lekarzy i utworzył oddział ortopedii. Od stycznia będzie kolejny - kardiologiczny. - Stawiamy na wszczepienia rozruszników serca i endoprotez- mówi Stefaniak.

PCM chce zatrudnić jeszcze m.in. anestezjologa, gastroenterologa, neonatologa, neurologa, onkologa, hematologa i psychologa klinicznego. Centrum szuka również inwestora. - Chcielibyśmy wspólnie z nim utworzyć osobną spółkę, która świadczyłaby usługi medyczne wzbogacające ofertę PCM - wyjaśnia dyrektor Stefaniak. Zastrzega jednak, że nie będą oddawali inwestorowi udziałów w PCM.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.