33186 miejsce

PLFA: Diabły zawładnęły Wrocławiem

Devils Wrocław pokonał The Crew w meczu na szczycie Polskiej Ligi Futbolu amerykańskiego. Do ostatecznego rozstrzygnięcia pojedynku pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami PLFA doszło dopiero w dogrywce.

Futboliści The Crew przegrali pierwszy w tym sezonie mecz, Devilsi pozostali niepokonani / Fot. Bartosz SenderekPojedynek pomiędzy dwoma wrocławskimi drużynami futbolu amerykańskiego określane było jako przedwczesny finał PLFA. Na stadionie przy ulicy Sztabowej zasiadł komplet kibiców dopingujących zarówno "Diabłów" jak i "Załogę".

Zgodnie z oczekiwaniami kibiców spotkanie zostało rozegrane na bardzo wysokim poziomie. Mecz szczęśliwie rozpoczął się dla The Crew. Mark Philmore grający niegdyś w NFL pięć minut po pierwszym gwizdku zaliczył przyłożenie dające Crew pierwsze prowadzenie. Diabły jednak nie pozostawały dłużne go końca kwarty przewaga "Załogi" zmalała do jednego punktu (6:7).

Emocje były widoczne, Mott Gaymon podczas omawiania taktyki / Fot. Bartosz SenderekNa początku drugiej kwarty Diabły wyszły na prowadzenie 16:7, końcówka tej odsłony należała jednak do drużyny "zza miedzy". Przyłożenie zaliczył Telley Chelley, a dodatkowy punkt zdobył Kamil Ruta. Trzecia odsłona to kolejna dawka emocji dla kibiców obu drużyn, jednak z punktów mogli cieszyć się tylko futboliści The Crew, którzy wyszli na prowadzenie 24:16.

Czwarta kwarta miała być tą decydującą, kibice The Crew powoli zaczynali świętować sukces, gdy Diabły ostro wzięły się za odrabianie strat. Przyłożenie zaliczył Dawid Tarczyński, a chwilę później do remisu doprowadził Daniel Delahoussaye.

Sportowe widowisko uświetniły piękne Devilletes / Fot. Bartosz SenderekO tym kto przez najbliższy czas będzie wiódł prym we Wrocławiu zadecydowała dogrywka. Więcej zimnej krwi zachowali gracze Devils, którzy w dogrywce zdobili 7 punktów, jednocześnie nie pozwalając przeciwnikom na przeprowadzenie punktowego ataku.

Devils Wrocław - The Crew Wrocław 31:24 (6:7, 10:7, 0:3, 8:7, d. 7:0)

- Byłem bliski zawału. Nasza drużyna pokazała niespotykany charakter. Dogrywka, potem zwycięstwo, coś pięknego - mówił po meczu prezes Devils Wrocław - ośmielę się powiedzieć, że to był najpiękniejszy mecz w krótkiej historii footballu amerykańskiego (w Polsce) - dodał Artur Guzik.

Zwycięzca pojedynku derbowego otrzymał puchar ufundowany przez Dyrektora Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Po niedzielnym spotkaniu futboliści Devils Wrocław zajmuje pierwszą lokatę w tabeli PLFA i podtrzymują miano niepokonanych. The Crew z jedną porażką na koncie plasuje się na drugim stopniu podium.