Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7641 miejsce

Płk. Andrzej Kozera CHAMSKO: Nie wtykaj nosa w nie swoje sprawy .

ajemnicza jendostka w środku Szudziałowa wzbudza wśród mieszkańców wielkie zainteresowanie, ale też niepokój. Co się za tym kryje, tego wojsko nie zdradza. Prawdopodobnie są to łącznościowcy z jednostki wojskowej w Grójcu. Jednak nie trzeba

Płk. Andrzej Kozera / Fot. Lech Zakrzewski
Tajemnicza jendostka w środku Szudziałowa wzbudza wśród mieszkańców wielkie zainteresowanie, ale też niepokój. Co się za tym kryje, tego wojsko nie zdradza. Prawdopodobnie są to łącznościowcy z jednostki wojskowej w Grójcu. Jednak nie trzeba być Aleksandrem Wielkim, żeby połączyć ten fakt z wrześniowymi, rosyjsko-białoruskimi manewrami wojskowymi „Zapad 2017” na Białorusi.


Wojsko podaje, że chodzi o wzmocnienie narodowego systemu obrony powietrznej. Szczegóły dotyczące zaangażowanych sił i środków, miejsce rozmieszczenia, nie będą podawane do publicznej wiadomości - tak brzmi odpowiedź Ministerstwa Obrony Narodowej na zadane przez nas pytania.

Chcąc potwierdzić nasze informacje, zapytaliśmy dowódcę 1. Ośrodka Radioelektronicznego płk. Andrzeja Kozerę o liczebność wojsk, jakiego rodzaju są to siły, jak długo będą w Szudziałowie, jakie mają zadania. – Nie mogę udzielać takich informacji z uwagi na charakter wykonywanych zadań – powiedział płk Andrzej Kozera podczas rozmowy telefonicznej. Zapytaliśmy również, czy są w okolicznych lasach wojska USA, powołując na amerykańskie helikoptery Black Hawk, które co najmniej dwukrotnie lądowały w Białymstoku. – Nie wtykaj nosa w nie swoje sprawy sk***ysynu! – nie wytrzymał i z agresją odparł dziennikarzowi.

Tajemnicza jendostka nie uszła uwadze szudiałowian. Niepokój mieszkańców jednak nie jest bezpodstawny. Okoliczni mieszkańcy obawiają się nadmiernego promieniowania anten o dużej mocy bez uwzględniania negatywnego wpływu na zdrowie osób tam żyjących. Wielu mieszkańców skarży się m.in. na bóle i zawroty głowy, bezsenność czy wysokie skoki ciśnienia.

Ponieważ nie ma możliwości uzyskania informacji na temat wpływu promieniowania anten na stan zdrowia mieszkańców, szudziałowianie wystosowali petycje do Ministra Zdrowia pana Konstantego Radziwiłła, a również do Ministra Obrony Narodowej pana Antoniego Macierewicza. Mieszkańcy także napisali list do Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka. Pod petycjami do Ministrów podpisało się kilkadziesiąt osób.
Petycja / Fot. Lech Zakrzewski
podlasie24.pl, Lech Zakrzewski
http://podlasie24.pl/sokolow/region/plk.-andrzej-kozera-chamsko-do-dziennikarza-nie-wtykaj-nosa-w-nie-swoje-sprawy-...-22851.html

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: wojsko


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.