Facebook Google+ Twitter

PLKK: Wisła Can-Pack pokonała Gorzów

Pasjonujące widowisko mieli okazję obejrzeć kibice, którzy licznie zjawili się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie. W meczu na szczycie Polskiej Ligii Koszykówki Kobiet AZS PWSZ podejmował mistrza Polski - Wisłę Kraków.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Wisła Can-Pack Kraków / Fot. Marcin KluwakGorzowianki podbudowane ubiegłotygodniowym zwycięstwem w Polkowicach, w Pucharze FIBA, przystąpiły do niedzielnego meczu pełne nadziei. Choć wiadomo było, że podopieczne trenera Tomasz Herkta nie są łatwym przeciwnikiem, akademiczki liczyły na kolejne zwycięstwo.

Początek spotkania był dość wyrównany i nie zapowiadał tak wysokiej porażki gorzowskiej drużyny. Pierwsze punkty w meczu zdobyła zawodniczka Wisły, amerykanka, Anna De Forge, która jak się okazało, była najgroźniejszą bronią trenera Herkta. Rzucała ona kilkakrotnie celnie zza linii 6,25 metra.

W 4. minucie pierwszej kwarty, na tablicy widniał wynik 11:10 i to był jeden z niewielu momentów, w którym gorzowianki prowadziły. Później, krakowianki systematycznie powiększały przewagę i ostatecznie wygrały pierwszą kwartę 26:15.

Kilkupunktowa przewaga krakowianek utrzymywała się też w drugiej kwarcie i na początku trzeciej. Po zmianie stron widać było ogromne zaangażowanie gorzowianek i chęć zwycięstwa. W połowie trzeciej kwarty, po znakomitych rzutach kapitana AZS-u Justyny Żurowskiej i amerykanki Carrie Moore, gorzowianki zdołały doprowadzić do remisu i nawet objąć prowadzenie. Gdy wydawało się, że gorzowianki chwycą wiatr w żagle, kubeł zimnej wody wylała nań Anna De Forge rzucając dwukrotnie za 3 punkty. Pod koniec 3. kwarty przewaga krakowianek znów wzrosła do 10 punktów.

Na początku czwartej odsłony trener AZS-u, Dariusz Maciejewski miał jeszcze nadzieję na zmianę sytuacji na boisku, ale kolejny festiwal rzutów za "3" wiślanek i rażące błędy po stronie gospodarzy ostatecznie przesądziły o porażce miejscowych.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Wisła Can-Pack Kraków 67:88 (15:26, 16:11, 18:22, 18:29)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów: Żurowska 21, N’Garsanet 16, Szott 10, Moore 6, Czubak 2 oraz Chomać 5, Kaczmarczyk 4, Pietraszek 3

Wisła Can-Pack Kraków: Fernandez 25, DeForge 24, Skerović 16, Dupree 9, Kobryn 5 oraz Wielebnowska 6, Gajda 2, Trafimava 1, Pałka 0, Krawiec 0

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Witam gorzowianina. :-)
No nie będzie na temat, ale nie mogę zaprzepaścić takiej okazji. ;-)
Ciekawa jestem, Marcinie,Twojego zdania na temat:

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080105/P WIAT10/146395239&SearchID=73305653045205

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.