PLKK. Wisła odpadła w I rundzie play off!

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków, uczestniczki Final Four Euroligi koszykarek, odpadły już w pierwszej rundzie play off Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. Krakowianki uległy na wyjeździe CCC Polkowice 66:75, a w rywalizacji do dwóch zwycięstw 1 - 2.

Porażka krakowianek to prawdziwa sensacja. Podopieczne Jose Hernandeza jak burza pokonywały kolejne rywalki w Eurolidze, docierając aż do turnieju finałowego, który rozgrywany będzie w Walencji (9 -11 kwietnia).

W pojedynku z CCC Wisła jedynie w pierwszej odsłonie meczu były stroną przeważającą. Mimo kontuzji filaru 4. drużyny PLKK po sezonie zasadniczym, Nadii Parker (nie wystąpi do końca sezonu), podopieczne Krzysztofa Koziorowicza od drugiej kwarty kontrolowały przebieg spotkania. Polkowiczanki przetrzymały zryw Wisły w III kwarcie i do końcowej syreny nie pozwoliły sobie wyrwać zwycięstwa.

CCC Polkowice - Wisła Can Pack Kraków 75:66 (13:19, 25:12, 19:18, 18:17), 2 - 1.

CCC Polkowice - Natalia Trafimava 22, Amisha Carter 20, Justyna Jeziorna 11, Małgorzata Babicka 11, Weronika Bortelova 7, Shannon Bobbitt 2, Daria Mieleszyńska 2.

Wisła Can Pack Kraków - Ewelina Kobryn 16, Janell Burse 14, Marta Fernandez 10, Paulina Pawlak 9, Dziane Castro 9, Agnieszka Majewska 7, Dorota Burczyk 1, Liron Cohen 0, Kataryna Zohnova 0.

W półfinale play off rywalkami koszykarek CCC będzie zespół KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

Źródło: sport.pl