Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16346 miejsce

PLL LOT otrzyma w tym roku trzy Boeingi 787

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-16 12:07

Polskie Linie Lotnicze LOT w tym roku otrzymają trzy najnowocześniejsze samoloty świata Boeing 787 Dreamliner. Do lutego 2013 r. przewoźnik ma otrzymać łącznie pięć Dreamlinerów, które zastąpią Boeingi 767.

Polskie Linie Lotnicze LOT w tym roku otrzymają trzy najnowocześniejsze samoloty świata Boeing 787 Dreamliner. Do lutego 2013 r. przewoźnik ma otrzymać łącznie pięć Dreamlinerów, które zastąpią Boeingi 767. Samoloty Dreamliner przylecą w tym roku. Pierwsze dwie maszyny dotrą prawdopodobnie w listopadzie, trzecia w grudniu. Następne dwa na przełomie styczeń-luty. W przeciągu trzech miesięcy narodowy przewoźnik wymieni całą flotę Boeingów 767, których LOT ma pięć.

Nowe Dreamlinery są potrzebne, aby narodowy przewoźnik mógł uruchomić z Warszawy rejsy azjatyckie. Pod koniec maja LOT zacznie latać do Pekinu, planuje również rejsy do Tokio. LOT ma otrzymać dwa kolejne samoloty i w 2015 r. ostatni, czyli ósmy egzemplarz. LOT zapowiedział, że z końcem marca przestaje latać do Hanoi. Hanoi to nie jest kierunek biznesowy, jest to kierunek turystyczny. Połączenie to jest popularne w klasie ekonomicznej, LOT nie zarabia na sprzedaży biletów w klasie biznes. Rejsy do Hanoi realizowane są przez Boeing 767. Przewoźnik potrzebuje tej maszyny, aby uruchomić loty do Chin. Pod koniec maja ma zacząć latać do Pekinu.

(Maciej Durst)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.