Facebook Google+ Twitter

Płoccy obywatelscy

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2009-01-02 14:32

Michał Wojda ma 16 lat, uczy się w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Płocku, Jacek Koprowski ma 24 lata, pracuje w Katolickim Radiu Płock, z wykształcenia jest marketingowcem. Piotr Panfil kształci się w technikum hotelarskim, ma 19 lat. Co łączy tych ludzi? Każdy z nich próbuje swoich sił jako dziennikarz obywatelski w serwisie Wiadomości24.pl.

Skan artykułu z Naszego Miasta / Fot. Nasze MiastoWiadomości24.pl to serwis informacyjny, w którym może pisać każdy. Wystarczy się tylko zarejestrować i wysłać swój tekst. – Mamy już ponad 16 tys. zarejestrowanych użytkowników – mówi Paweł Nowacki, redaktor naczelny Wiadomości24.pl – Ponad 2800 osób zamieściło co najmniej jeden materiał, rekordzista ma na swoim koncie 400 tekstów – dodaje.

– Uważam, że Wiadomości24.pl to przede wszystkim wielka szansa dla młodych ludzi, którzy myślą o rozwijaniu umiejętności dziennikarskich – mówi Jacek Koprowski z Płocka, webmaster, specjalista od rozwiązań internetowych, próbujący także swoich sił jako dziennikarz obywatelski. Jacek Koprowski brał udział w konferencjach naukowych m.in. w Płocku i w Wyższej Szkole Ekonomi i Prawa w Kielcach
na temat miejsca Polski w europejskim internecie, a także na temat szansy dla młodych ludzi jaką tworzy Internet, w związku z szerokim i wolnym dostępem do sieci.

- W Internecie pojawia się coraz więcej serwisów związanych z dziennikarstwem obywatelskim. Myślę, że największym konkurentem dla Wiadomości24.pl może być serwis dziennikarstwa obywatelskiego działający przy jednym z większych portali – mówi Jacek Koprowski - Lecz uważam, że Wiadomości24.pl dają swoim użytkownikom o wiele więcej możliwości (m.in. publikowanie materiałów audio i wideo oraz fotoreportaży), a także współpracują z dziennikiem „Polska”, co na pewno może okazać się dla dziennikarzy obywatelskich ogromną szansą, aby zaistnieć w mediach.

Paweł Nowacki wymienia jeszcze wiele innych możliwości jakie dają Wiadomości24.pl. – Serwis pozwala odbyć praktyki dziennikarskie, także online, umożliwia kształcenie się w zakresie dziennikarstwa, a także szkolenia, m.in. w Instytucie Dziennikarstwa Polskapresse. Wielu z dziennikarzy obywatelskich rozpoczyna u nas przygodę z dziennikarstwem, którą z powodzeniem kontynuują w gazetach czy serwisach Polskapresse, a także w TVN czy w “Życiu Warszawy” – mówi Nowacki.

Jacek Koprowski opublikował w gazecie internetowej Wiadomości24.pl tylko 5 artykułów, niestety musiał przerwać pracę nad swoimi tekstami, dla dobra własnego rozwoju. – Przerwa spowodowana była rozwojem zawodowym, i rozwijaniem swoich życiowych pomysłów – mówi – obecnie pracuję nad dość ciekawym, lokalnym projektem internetowym – dodaje, lecz od razu zapowiada – Być może już wkrótce wrócę do pisania w Wiadomościach24.pl.

W serwisie może zarejestrować się każdy. Bez względu na wiek, zawód, czy zainteresowania. Michał Wojda miał 15 lat, kiedy wysłał do moderacji swój pierwszy tekst. – Mój pierwszy artykuł dla Wiadomości24 wysłałem pod koniec listopada 2007 roku – wspomina – Był to tekst o chłopięcym chórze Pueri Cantores Plocenses, w którym też śpiewam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Gratuluję! No, no tacy młodzi, a tacy sławni... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miło przeczytać coś o sobie ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja pracuję w tym tygodniku, więc częściej moje artykuły są przedrukowywane tutaj, niż na odwrót :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisz Kazik..pisz..szanse są :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak na marginesie Nasze Miasto bardzo się zaangażowało w współpracę z link Redakcja zapowiedziała, iż najlepsze teksty dotyczące Płocka z serwisu będą nie tylko ukazywały się na stronie internetowej link ale także będą miały szansę być przedrukowane do tygodnika!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie :)


A tak btw do redakcji: dlaczego ten artykuł dodano bez problemów do konta Damiana (a nie jako gość dnia np) skoro jest to przeklejka z gazety? Dlatego, że promuje link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.