Facebook Google+ Twitter

Płocczanie szturmują zastępcze kino Charlie!

Odbyły się już pierwsze seanse w kinie Charlie, które mieści się w sali Szkoły Muzycznej. Po wyburzeniu jedynego kina w mieście, płocczanie musieli zapomnieć o oglądaniu kinowych hitów. Teraz, po oblężeniu jakie przeżywa kino zastępcze, widać, jak bardzo było ono potrzebne.

Płockie kino zastępcze Charlie prężnie rozpoczęło działalność. Przez dwa minione weekendy salę w „Muzyku” przy Kolegialnej 23 odwiedziło ponad 3 tysiące mieszkańców. - Seanse filmowe cieszyły się ogromną popularnością wśród płocczan. Jeśli się to nie zmieni, kino zastępcze będzie czynne przez cały tydzień, a nie jak do tej pory przez weekend - mówi Blanka Stanuszkiewicz z kina Charlie.

Kino zastępcze powstało w sali Szkoły Muzycznej, ponieważ w Płocku od roku nie można obejrzeć hitów kinowych na dużym ekranie. Mieszkańcy premiery filmowe oglądali we Włocławku lub w Warszawie.
– Wcześniej, aby zobaczyć najnowszą produkcję musiałem jeździć do Warszawy - mówi Bartek Tkaczyk, jeden z pierwszych widzów seansów w kinie zastępczym. - To było dość męczące - dodaje.

Pierwsze projekcje kina Charlie przyciągnęły wielu płocczan. - Jeżeli kino będzie cieszyło się nadal taką popularnością, będzie czynne do czasu otwarcia pierwszych multipleksów, a może i dłużej - twierdzi Sławomir Fijałkowski, szef kina Charlie. - Do połowy października planujemy otwarcie sali w Młodzieżowym Domu Kultury przy Tumskiej, co powinno zwiększyć zainteresowanie nowymi seansami - dodaje.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni filmy wyświetlane w sali „Muzyka” cieszyły się ogromnym powodzeniem.
- Kino cieszy się największym zainteresowaniem wśród rodzin, a także grup zorganizowanych - mówi przedstawicielka Charliego w Płocku, Blanka Stanuszkiewicz.

Widzowie premierowych seansów mieli różne zdania na temat kina w „Muzyku”. - Projektor w sali był bardzo głośny i niektórym to przeszkadzało - twierdzi Karolina Bal. - Ogólnie kino zastępcze mi się podoba, ponieważ nareszcie jest. Szkoda, że powstało tak późno - dodaje.

- Kino zastępcze w Płocku będzie na bieżąco z ogólnopolskimi premierami - zaznacza przedstawicielka kina. - Cały czas czekamy także na propozycje i opinie widzów - dodaje Stanuszkiewicz. Podczas ostatnich seansów w kinie zastępczym można było zobaczyć m.in. „Katyń”, „Shreka Trzeciego” oraz „Grindhouse”. W najbliższy weekend zostanie wyświetlona komedia pt. „U Pana Boga w ogródku".

Kino Charlie ma dalsze plany ekspansji, które obejmują organizację największych łódzkich festiwali oraz przeglądów w Płocku. - Myślimy nad organizacją łódzkich festiwali. Może to być „Reanimacja”, czy też Festiwal Kina Niezależnego „OFF Jak gorąco” - mówi Fijałkowski. - Jesteśmy zdumieni postawą i wyrozumiałością mieszkańców miasta. Każda współpraca w Płocku układa nam się wzorcowo. Na seansach w kinie zastępczym się nie skończy - zapewnia.

Charlie powstało w 1994 r. w Łodzi, w miejscu dawnej siedziby Łódzkiego Ośrodka Kształcenia Ideologicznego przy ul. Piotrkowskiej. Od początku prezentowało ambitny repertuar i było organizatorem wielkich, także plenerowych, festiwali filmowych w tym mieście.

Damian Kazak, Nasze Miasto Płock

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Też obiecany wyżej plus:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wkoncu jakiś cień nadzieji na rozrywkę kinową w Plockowie :) Szturmujmy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja pomyślałem w pierwszym momencie, że chodzi o łódzkie kino Charlie :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

kino Charlie:) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

+!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.