Facebook Google+ Twitter

Płock. 22 czerwca rozpoczyna się Cinemagic.pl

Już 22 czerwca rozpoczyna się trzydniowy II Festiwal Zawodów Filmowych Cinemagic, na którym zobaczymy wiele gwiazd małego i dużego ekranu, a także twórców seriali i filmów, także tych dla dzieci.

Zwycięski projekt został wybrany podczas konkursu na najlepszy plakat festiwalu. / Fot. Plakat CinemagicIdeą festiwalu jest przedstawienie wszystkich zawodów filmowych (od producenta do scenografa i kostiumografa) oraz ludzi, którzy występują za kamerami i bez których filmu by nie było. 22 czerwca Płock zamieni się w wielki plan filmowy. W mieście pojawią się gwiazdy, a na Starym Rynku stanie studio festiwalowe, w którym będą się odbywały rozmowy z aktorami, reżyserami, scenarzystami, producentami, animatorami...

W tym roku organizatorzy dla młodszych widzów przygotowali konkursy, rozmowy i prezentacje oraz projekcje filmów. Twórcy będą opowiadać o historii bajek oraz, jak tworzono i jak tworzy się filmy animowane.Dorośli będą mogli posłuchać ciekawostek na temat seriali - do Płocka zawita 40-to osobowa ekipa serialu "Ranczo". Pojawią się: Renata Dancewicz, Jan Nowicki, Daniel Olbrychski, Stanisław Tym, Bohdan Stupka, Cezary Żak, Mirosław Zbrojewicz, Joanna Wizmur. Swój udział potwierdzili też: Ewa Dałkowska, Izabela Cywińska, Jerzy Trela i Artur Barciś.

Na imprezę zostali zaproszeni znani producenci, scenarzyści, animatorzy, reżyserzy oraz operatorzy, który uczestniczyli w wielkich przedsięwzięciach filmowych oraz zostali nominowani do Oscara. Jednym z wydarzeń tegorocznej edycji festiwalu będą benefis 60 lat pracy twórczej Gustawa Holoubka oraz koncert wokalistki Anji Garbarek.

Zobacz też:
Opisy innych, ważnych imprez kulturalnych Płocka
Wielki koncert i pokazy pirotechniczne w Płocku - Obchody Dni Historii Płocka 1-3 czerwca
Strona internetowa Festiwalu Cinemagic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.