Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23223 miejsce

Płock: Dwa najstarsze licea walczyły w meczu lekkoatletycznym

Wielka ulewa nie przeszkodziła zawodnikom z dwóch najstarszych liceów w Płocku w rywalizacji podczas meczu lekkoatletycznego. Turniej odbył się pomimo niesprzyjającej pogody, a wygrała "Jagiellonka" deklasując najstarszą szkołę w Polsce - popularną "Małachowiankę".

Sylwia Neitsch - zwyciężczyni w konkurencji skoku w dal. / Fot. Marcin LangeMecz lekkoatletyczny dwóch najstarszych liceów w Płocku odbył się na wzór zmagań najstarszych angielskich uniwersytetów Oxfordu i Cambridge. - W Płocku jak w Londynie - dwie najstarsze uczelnie rywalizowały w duchu sportowej rywalizacji. Mimo deszczu wszystkim dopisały humory. A że zwycięzca może być tylko jeden 20 czerwca wygrała "Jagiellonka" - opowiada o dzisiejszym wydarzeniu jeden z organizatorów - ks. Andrzej Kurto.

Andrzej Nowakowski - prezydent miasta Płocka podczas wykonywania rzutu karnego. / Fot. Marcin LangePierwsza konkurencja była dość nietypowa, bo udział w niej wzięli honorowi patroni wydarzenia - prezydent miasta Płocka - Andrzej Nowakowski (absolwent "Jagiellonki") oraz senator Eryk Smulewicz (absolwent "Małachowianki"). Politycy strzelali rzuty karne. Górą okazał się "Małachowiak" i już na starcie to najstarsza szkoła w Polsce zyskała 10 punktów.

Honorowi patroni meczu lekkoatletycznego - (od lewej) prezydent miasta Andrzej Nowakowski i senator Eryk Smulewicz / Fot. Marcin LangePóźniej w niemal każdej konkurencji wygrywali gospodarze z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Płocku. Wśród zaplanowanych dyscyplin znalazły się biegi na 60 i 600 metrów dziewcząt oraz na 60 i 1000 metrów chłopców. Poza tym rzuty kulą, skok w dal i sztafeta olimpijska. Tylko w tej ostatniej konkurencji lepsi okazali się być goście z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Małachowskiego. Ostatecznie mecz lekkoatletyczny zakończył się znaczącym zwycięstwem "Jagiellonki".

Ale nie chodziło tu tylko o rywalizację sportową. Jak mówi ks. Andrzej Kurto:
- Mecz lekkoatletyczny miał na celu przede wszystkim propagowanie wychowania poprzez sport, zasad fair play i umiejętności organizacji czasu oraz zdrowego trybu życia, a także integrację zaprzyjaźnionych płockich liceów - "Jagiellonki" i Małachowianki".

I z pewnością integracja szkół wypadła bardzo dobrze o czym przy rozdaniu nagród mówili dyrektorzy szkół: Mirosław Piątek oraz Renata Kutyło-Utzig. Czy to wyjątkowe wydarzenie dla płockich szkół doczeka się powtórki?
-Chcemy aby to wydarzenie wpisało się w płocką tradycję. Za rok planujemy powtórkę meczu
lekkoatletycznego - mówi ks. Andrzej Kurto.
-Liczymy jednak, że uda nam się poszerzyć nieco formułę i skalę zawodów - kończy tajemniczo ks. Kurto.
Andrzej Nowakowski - prezydent miasta Płocka podczas wykonywania rzutu karnego. / Fot. Marcin LangeZawodnicy "Małachowianki" na starcie biegu na 60 metrów. / Fot. Marcin LangeDziewczęta podczas biegu na 600 metrów. / Fot. Marcin Lange

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.