Facebook Google+ Twitter

Płock. Jean-Michel Jarre na koncercie zagra miejski hejnał?

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-09-22 20:02

- Gra świateł, dużo wizualizacji i dynamiczna muzyka - tak na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie zapowiedział swoje listopadowe koncerty w Polsce Jean-Michel Jarre. W Płocku wystąpi 13 listopada. Artysta rozpoczął konferencję nietypowo... od zrobienia zdjęcia dziennikarzom.

Wiadomo, że Jarre jest zapalonym fanem nowinek technologicznych, więc nie powinien nikogo dziwić fakt, że rozpoczął swoją konferencję prasową od uwiecznienia dziennikarzy na zdjęciu, które możecie zobaczyć tutaj.

- Ponowne koncerty w Polsce stanowią dla mnie priorytet - wyznał artysta. Oprócz naszego miasta na trasie koncertowej Jeana-Michela Jarre'a są też: Gdańsk, Wrocław oraz Rzeszów.

Pierwszym przystankiem Jarre'a będzie Gdańsk. Tam w Hali Gdańsk-Sopot Francuz zagra 11 listopada. Potem kolejno: 13 listopada wystąpi w płockiej Orlen Arenie, 14 listopada w Hali Ludowej we Wrocławiu, a ostatni koncert da w Hali Podpromie w Rzeszowie 15 listopada.

- Kiedy zacząłem światową trasę koncertową z tym projektem, jednym z moich priorytetów, szczególnie po wcześniejszym, bardzo udanym spotkaniu z publicznością w Gdańsku w 2005 roku, było wystąpienie w Polsce. Z czasem obecna trasa rozrastała się i oto jestem z czterema koncertami - mówił Jarre na konferencji prasowej.

Muzyk wyznał także, że jest bardzo podekscytowany faktem, iż pokaże polskiej publiczności magię plenerowych koncertów w mniejszych powierzchniowo, zamkniętych obiektach. - Kilka lat temu nie byłoby to możliwe, ponieważ technologia na całym świecie, nie tylko w Polsce, nie była na tyle rozwinięta - wyznał Jarre.

Po konferencji prasowej do Jeana-Michela podszedł Ronald Bury, dyrektor wydziału kultury i sportu przy Urzędzie Miasta, który wręczył muzykowi płytę z płockim hejnałem oraz jego zapis nutowy. Być może podczas koncertu w Orlen Arenie usłyszymy płocki hejnał w aranżacji artysty.

Jean-Michel Andre Jarre urodził się 24 sierpnia 1948 roku w Lyonie we Francji. Kompozytor muzyki elektronicznej, syn kompozytora muzyki filmowej Maurice'a Jarre'a. Jest uważany za pioniera muzyki elektronicznej. Jean-Michel Jarre pobił rekord Guinessa pod względem liczby zgromadzonych na jednym koncercie fanów. W 1997 roku na moskiewski występ Jarre'a przybyło 3,5 mln osób. Uważa się, że Jarre stworzył muzykę elektroniczną "dla wszystkich".

Damian Kazak
Czytaj więcej w serwisie Nasze Miasto Płock

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.