Facebook Google+ Twitter

Płock. Kontrowersje wokół honorowego obywatelstwa

Senator Janina Fetlińska otrzyma pośmietnie honorowe obywatelstwo Płocka. Tym samym tytułem nie zostanie jednak uhonorowana, inna zasłużona dla miasta ofiara katastrofy pod Smoleńskiem - Jolanta Szymanek-Deresz.

Pominięcie w przyznaniu tytułu Jolanty Szymanek-Deresz oburza radnych SLD. Szef płockiego Sojuszu, Arkadiusz Iwaniak, twierdzi, że nic nie wiedział o jego nadaniu senator Fetlińskiej. Dodaje też, że gdy SLD chciało upamiętnić Szymanek-Deresz tablicą, prezydent miasta odradzał tego typu przedsięwzięcie przed wyborami.

Przewodniczący Rady Miasta, Tomasz Korga z PiS jest zdziwiony zarzutami SLD. "To ja mam odpowiadać za ich gapiostwo? To moja wina, że SLD nie wystąpiło z takim wnioskiem, jak asystent pani senator?" - mówi radny. Arkadiusz Iwaniak jednak twierdzi, że gdyby PiS poinformował o planie uhonorowania Janiny Fetlińskiej, jego partia wystąpiłaby z analogicznym wnioskiem dla kandydatury Jolanty Szymanek-Deresz.

Korga w rozmowie z Gazetą Wyborczą zapowiada, że jeżeli zarzuty się nasilą zdejmie z porządku obrad wniosek o nadanie tytułu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.