Facebook Google+ Twitter

Płock: Lodołamacze na Wiśle

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 11:53

Wysoki stan wód Wisły spowodował podtopienie kilkunastu budynków na osiedlu Borowiczki w Płocku. Strażacy ewakuowali z dwóch zagrożonych budynków kilka osób. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak poinformował, że mieszkańcom nic nie zagraża.

Udrażnianie Wisły w rejonach Płocka, rozpoczęło się o 6 rano. W akcji ratowniczej uczestniczą trzy jednostki straży pożarnej. Na Wiśle pracuje 6 lodołamaczy.
Największe spiętrzenie lodu znajduje się na wysokości granicy miasta, przy zbiorniku Włocławskim - poinformowała Anna Marzec z Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. Pracują tam trzy lodołamacze. Dwa kolejne rozszerzają rynnę na rzece. Jeden z lodołamaczy pracuje przy zaporze.

Wysoka skala podtopień na Mazowszu spowodowana jest przed wszystkim dużą ilościa śniegu, który topiejąc podnosi stan rzek. Lód, który skuł rzeki topnieje powoli, co powoduje dodatkowe piętrzenia wód. Taka sytuacja miała miejsce w podwarszawskich Markach, gdzie lód utworzył zator. Sytuacja w stolicy jest opanowana. Obecnie nie ma stanu alarmowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.