Facebook Google+ Twitter

Płock: Memoriał wioślarski Juliusza Kawieckiego

W weekend, 29 i 30 września, odbył się w Płocku Memoriał Juliusza Kawieckiego. To tradycja miasta Płocka, coroczny memoriał wybitnego i zasłużonego dla Płocka działacza sportowego. Zmagania wioślarzy odbywały się na płockim akwenie Sobótka.

Łódki znad Sobótki / Fot. Jacek KoprowskiW tej malowniczej scenerii oraz przy wspaniałej pogodzie przybyli na zawody mogli podziwiać i kibicować startującym wioślarzom. Na stronie internetowej Płockiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Grzegorz Stellak – prezes, podkreśla, iż impreza była bardzo udana. W memoriale wystąpiła czołówka tej dyscypliny sportu, jw tym trzykrotni mistrzowie świata w wioślarskiej czwórce podwójnej Marek Kolbowicz, Adam Korol, Michał Jeliński i Konrad Wasielewski (startowali w konkurencji ósemek).

Ta dyscyplina sportu to regionalna specjalność. W Płocku doczekaliśmy się dwóch olimpijczyków; Bogdan Zalewski i Piotr Buchalski mogą pochwalić się występem na olimpiadzie w Atenach. Powoli pakują się również do Pekinu. To dla nich nie tylko zaszczyt, ale i ukoronowanie pracy jaką wkładają w każdy trening i dowód na to, iż ideały Juliusza Kawieckiego przetrwały w Płocku do dziś.

W latach 1926 - 1927 Juliusz Kawiecki wiosłował w czwórce, potem w dwójce bez sternika. Startując w regatach zdobył wiele wyróżnień, medali, pucharów, a także tytuł mistrza Polski. Płock powinien być dumny z takiego przodka, jak również, że ma on dziś godnych następców.
Organizatorem memoriału był Płocki Związek Towarzystw Wioślarskich. Jak podkreślają jego organizatorzy nie odbyłby się on bez pomocy prezydenta miasta Płocka - Mirosława Milewskiego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego z marszałkiem Adamem Struzikiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.