Facebook Google+ Twitter

Płock: Poziom Wisły opada

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-04 16:50

Stabilizuje się sytuacja na Wiśle w okolicach Płocka. Poziom rzeki opada w ciągu doby o 20-30 centymetrów - tak jest w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej. Na Bugu we Frankopolu stan wody nadal utrzymuje się w strefie powyżej stanu alarmowego.

W tej chwili nie ma zagrożenia powodziowego - uspokaja Tomasz Pietrasieński z mazowieckiego urzędu wojewódzkiego.

W niektórych miejscach mogą jednak wystąpić podtopienia dróg, ale na taką ewentualność przygotowane są samorządy. Wójtowie i starostowie w sytuacjach podtopienia dróg zapewnią transport dla mieszkańców. W tej chwili wszystkie służby są w stanie gotowości, gdyby zaistniała taka potrzeba urząd wojewódzki może także skorzystać z pomocy wojska - dodaje Pietrasieński.

Nadal na Wiśle pracują lodołamacze, które kruszą lód w okolicach Płocka. Jak podkreśla Tomasz Pietrasieński, to dzięki pracy lodołamaczy w tej chwili poziom wody w Wiśle opada. Pięć lodołamaczy pracuje kilkanaście kilometrów od Płocka i takie działanie przynosi rezultatu mówi Tomasz Pietrasieński. Woda opada w Wyszogrodzie jeszcze dzisiaj stan rzeki powinien być niższy niż stan alarmowy.

Według IMGW, najbliższe dwa dni na Mazowszu będą mroźne, możliwe także słabe opady śniegu. Jutro temperatura w dzień od -7 do -9 stopni w nocy od -11 do -14. W środę trochę cieplej temperatury w dzień od - 5 do - 7 stopni, a w nocy od - 7 do - 10 stopni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.