Facebook Google+ Twitter

Płock: Samobójstwo zabójcy Krzysztofa Olewnika

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-19 08:39

W zakładzie karnym w Płocku powiesił się jeden z zabójców Krzysztofa Olewnika - Robert Pazik. To już trzecia osoba związana z zabójstwem syna przedsiębiorcy, która popełniła samobójstwo.

W grudniu Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok dożywocia dla Pazika za uprowadzenie, dręczenie i zamordowanie Krzysztofa Olewnika w 2001 roku. Oprócz Pazika, na dożywocie był skazany Sławomir Kościuk.

W marcu 2008 roku sąd pierwszej instancji uznał winę 10 oskarżonych w tej sprawie - na dożywocie za zabójstwo Krzysztofa Olewnika skazano 2 mężczyzn, 8 innych osób skazano za jego porwanie i przetrzymywanie na kary od roku więzienia w zawieszeniu do 15 lat więzienia.

Krzysztof Olewnik, syn przedsiębiorcy branży mięsnej z Drobina został porwany w październiku 2001 roku. Porywacze zażądali od rodziny okupu. W lipcu 2003 roku przekazano im 300 tysięcy euro, lecz uprowadzony nie został wypuszczony. W śledztwie okazało się, że porywacze zamordowali go ze szczególnym okrucieństwem miesiąc po otrzymaniu pieniędzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.