Facebook Google+ Twitter

Płock. Skazany na bluesa, czyli koncert zespołu Dżem

Już w niedzielę 26.09 w płockim Amfiteatrze odbędzie się koncert polskich Rolling Stonesów. Zapowiada się niesamowity wieczór pod znakiem kultowej muzyki

Dżem / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:JKRUK_20100425_DZEM_KONCERT_BUSKO_IMG_7947A.jpg&filetimestamp=20100427135846Impreza jest podzielona na dwie części. Jako support (o godz. 19) wystąpi zespół Passion Fruit. - Młodzi chłopcy, grający na pograniczu bluesa i rocka. Grają fantastycznie - zapewnia organizator z EAA Poland. W przerwie między jedną a drugą częścią, sportowiec Paweł Szkopek będzie propagował akcję "Nie zabieraj swych organów do nieba. Tam wiedzą, że one potrzebne są tutaj", promującą dawstwo i transplantację organów. Jej motywem przewodnim jest zachęcenie nas do wypełnienia oświadczenia woli, w którym wyrażamy zgodę na pobranie naszych narządów po śmierci.

Po tym apelu nastąpi właściwy punkt programu, dwugodzinny koncert zespołu Dżem z okazji jego jubileuszu. Największe przeboje tej grupy umilą czas zgromadzonym pod dachem płockiego Amfiteatru. W czasie koncertu będzie nagrywany wideoklip dla telewizji. Już od godz. 17.30 będą puszczane fragmenty filmu "Skazany na bluesa", który opowiada o życiu wokalisty zespołu - Ryśka Riedla.
- Bilety wykupione zostały już dawno. Zapowiada się na to, że Amfiteatr będzie "pękał w szwach" - opowiada organizator.

Początki Dżemu sięgają lat 70-tych. Wtedy też zespół ten grywał w klubach, na zabawach i potańcówkach. Bez własnego repertuaru i nazwy przebrnęli do 1981 r. i właśnie wtedy zaczęli komponować własne utwory. Pierwszy przebój "Paw", a potem "Whisky", który okazał się ich największym hitem. Kolejne lata upłynęły pod znakiem ciągłych koncertów, ale też problemów narkotykowych.

To właśnie wtedy powstał album DETOX, który zawiera takie utwory jak niezapomniany "List do M", czy "Sen o Victorii". Ostatnia płyta z wokalistą - Ryśkiem - to Autsajder, nagrana w 1993 roku. 30 lipca 1994 roku Riedel zmarł. Aktualny skład zespołu to Maciej Balcar (zastępujący Ryszarda), bracia Adam i Beno Otręba, Janusz Borucki, Jurek Styczyński oraz obecny duch wokalisty Ryśka Riedla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.