Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31561 miejsce

Płock - skupisko galerii handlowych?

W Płocku, w ciągu najbliższych lat, mają powstać trzy, duże galerie handlowe. Czy jednak w mieście, które zamieszkuje jedynie około130 tysięcy ludzi, to dobra inwestycja? Czy mieszkańcy zechcą kupować rzeczy w drogich, markowych sklepach?

Populacja Płocka z roku na rok jest coraz mniejsza. Wahania są nieduże, ale ludzie coraz chętniej wybierają mieszkanie poza miastem. Za kilka lat około 130 tysięcy ludzi będzie miało do dyspozycji aż 3 naprawdę duże galerie handlowe. Czy sprawdzi się tu powiedzenie "od przybytku głowa nie boli"?

Już niedługo w Płocku powstaną aż trzy duże centra handlowe. Jednym z nich będzie wyżej ukazana Galeria Wisła. / Fot. screen z oficjalnej strony galerii - www.galeria-wisla.plNa Płockich Podolszycach - dzielnicy, którą zamieszkuje około 18 tysięcy ludzi mają powstać aż dwa centra handlowe. Jedno z nich - "Galeria Wisła" jest już w zaawansowanym stadium budowy. Jej otwarcie planowane jest na jesień 2008 roku. Z oficjalnej strony galerii handlowej dowiadujemy się, iż znajdzie się tam miejsce 120 sklepów, kawiarnie, bary i restauracje, ale również na delikatesy spożywcze i 6-salowy multiplex, Parking będzie miał aż 540 miejsc.

Na Podolszycach ma powstać również druga galeria handlowa - Mazovia. Ta ma być oddalona od "poprzedniczki" o zaledwie jedną przecznicę. W galerii będzie miejsce na 120 sklepów. Projektant przewidział jednak większy parking - na 700 aut. Zamiast kina w Mazovii odwiedzimy klub fitness i salon SPA. Data otwarcia - lato/jesień 2009.

Trzecie centrum handlowe znajdzie się już bliżej centrum miasta - na Osiedlu Kochanowskiego. Będzie mniejsze od dwóch pozostałych galerii. Znajdzie się tu miejsce na 100 sklepów. Wybudowanych zostanie 708 miejsc parkingowych i osiem sal kinowych. Otwarcie - jesień 2008.

Jak widać nawet jedno z mniejszych miast Polski, może stać się centrum handlowym na ogromną skalę. Czy wszystkie te inwestycje się zwrócą - tego nie wiemy. Apetyty na tego typu ośrodki handlowe, wśród mieszkańców są ogromne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 21.02.2008 19:14

A mnie cieszy, że powstaną te galerie. Płock i Polska musi się rozwijać pod każdym względem. Mam nadzieje, że będę robił zakupy w sklepach tych galerii, o ile mój portfel to wytrzyma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie przecież wybudowanie takiej galerii musi mieć jakieś sensowne lokum tak, żeby dojazd był łatwy i przyjemny, a ludzie mogli bez problemu się do nich dostać. Co z tego, że będą miejsca parkingowa, jeśli może dostać się na parking będzie wręcz niemożliwością. dlatego nie można budować na zasadzie - duży teren, szkoda żeby się marnował - to galeria.

Co do tego, że ma to wielu zwolenników to prawda, ponieważ w Płocku nie ma za bardzo ośrodków rozrywki (teatr dopiero otwarty po remoncie, kino w budowie i jedynie małe zastępcze w gmachu szkoły muzycznej), a nie oszukując się, w tych galeriach mają być duże kina, kręgielnie i jakieś tam usługi SPA, to wielu z chęcią skorzysta (nie mówiąc o tym, że dla niektórych zakupy to największa atrakcja).

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Apetyty na tego typu ośrodki handlowe, wśród mieszkańców są ogromne." Nie wierzę że wszyscy mieszkańcy są zwolennikami takiego rozwoju handlu. Nikt nie protestuje?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety dość często muszę jeździć do Płocka. Mili ludzie i fajne restauracje, ale drogi koszmar, centrum zakorkowane i brak parkingów. Niech lokalny patriotyzm nie przesłania braków tego pięknego, zielonego miasta. Co do galerii handlowych, to dopóki mieszkańcy nie muszą do nich dopłacać i nie zakłócają funkcjonowania miasta, to niech powstają kolejne. Podobno rynek sprzedaży sam się reguluje :)
Pozdrawiam mieszkańców Płocka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do użytkownika jederman.
Owszem - masz racje Płock nie jest ani małym miastem ani dużym, ale z pewnością nie znajduje się w czołówce jesli chodzi o miasta Polski. Pod względem liczby mieszkańców jest bowiem dopiero 29. Być może potrzeba nam tych galerii, ale kto mówi, że nie. Być może sprawdzą się i przyniosą zysju, ale nadmiar nie zawsze wychodzi na dobre. Poza tym prosiłbym o zauważenie pewnych proporcji. Nie wiem natomiast jak książki z historią Płocka mogłyby pomóc mi w napisaniu tego artykułu.
Wezmę sobie jednak tą krytykę do serca. Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co prawda nadmiar centrów handlowych szkodzi, ale 3 galerie na 130 tys. ludzi to jeszcze nie koniec świata. A poza tym ludzie spod miasta również będą z nich korzystać, prawda? ;> I tu liczba mieszkańców, którzy skorzystają z oferty, wzrasta. Także nie martw się. Wam przynajmniej nie zabudowują ziem rekreacyjnych nad jeziorem :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do autora tego artykułu!
Radziłbym ci obeznać się trochę ze statystykami miast. Płock to ani duże miasto Polski ani małe(przypomnę znajduje sie w pierwszej 20). Wypowiedz może więcej szkody wyrządzić niż się tego możesz spodziewać. Ponadto jeżeli mówisz, że 3 lub 5 centr handlowych to eldorado wśród polskich miast, to w ogóle chyba nie znasz realiów Płocka. Nam więcej potrzeba takich galerii. U nas są zupełnie inne warunki niż w innych miastach podobnej wielkości. Ciekaw jestem czy nazwałbyś Opole lub Olsztyn , małym miastem, a one różnią się tylko statusem.
Dobra rada jak masz zamiar wypowiadać się na temat Płocka, doszkól się trochę a i może książki z historii powinny znaleźć się w twojej ręce. Nie pisz bzdur tylko obiektywną prawdę, bo mogę też napisać, że warszawa to jak na realia europejskie to mieścinka. Weź sobie to porównanie do serca !
Twoją nie mądrość mogę tylko tłumaczyć młodym wiekiem i brakiem wiedzy! Pozdrawiam wszystkich Płocczan

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Częstochowie (ponad 200 tys. mieszkańców) też mówi się o trzech galeriach. Z tego jedna się już buduje (ma być większa od Galerii Krakowskiej), druga od roku jest "w obiecywankach", zaś trzecia to na razie mgliste pogłoski, więc być może w ogóle nie powstanie. Oprócz tego mamy oczywiście garść hipermarketów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.