Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31762 miejsce

Płock: woda na Radziwiu i Borowiczkach powoli opada

Sytuacja w płockich dzielnicach Radziwie i Borowiczki zdaje się stabilizować. W nocy na wysokości Popłacina wypiętrzyła się kra i utworzył się zator, co spowodowało wzrost poziomu wody na Wiśle. Jednak podczas nocnej akcji niebezpieczeństwo zażegnały lodołamacze i służby ratunkowe.

Płocka dzielnica Radziwie została dotknięta powodzią w 1982 roku. Teraz mieszkańcy mogą być raczej spokojni - sytuacja zdaje się stabilizować. / Fot. Wikipedia / GNU Free Documentation License / CCMieszkańcy płockiego Radziwia wciąż pamiętają wielką powódź z 1982 roku. Wielu ludzi straciło wtedy cały swój dobytek, niektórzy zostali przesiedleni do innej płockiej dzielnicy - Podolszyce Północne.

Nie dziwią więc obawy związane z sytuacją na Radziwiu. Około 3 w nocy zrobiło się naprawdę nieciekawie. Po drugiej stronie Wisły, pod Wzgórzem Tumskim, zalało bulwar i ulicę Rybaki. Przyczyną był zator z kry na rzece. Do akcji ruszyły więc lodołamacze, a strażacy zaczęli układać w zagrożonych miejscach worki z piaskiem.

Przeciwległa strona Wisły z malowniczym Wzgórzem Tumskim - symbolem Płocka. To właśnie tu woda zalała bulwar i ulicę Rybaki. / Fot. Marcin Lange- Sytuacja jeszcze dziś rano nie była zbyt ciekawa. Poziom wody podniósł się bardzo wysoko, ale nadal dużo brakowało do przelania się wody przez wały. Na chwilę obecną, po usunięciu zatoru, woda zaczyna opadać i sytuacja wydaje się być stabilna - relacjonuje Wiadomościom24.pl mieszkaniec Radziwia - Tomasz Ziółkowski.

Ten sam zator, który spowodował zagrożenie na Radziwiu, sprawił, że zalana została także inna dzielnica Płocka - Borowiczki. Sytuacja najgorzej przedstawiała się na ulicy Gmury, która w całości znalazła się pod wodą. Zalanych zostało około 20 domostw. Podobnie jak na Radziwiu i pod Wzgórzem Tumskim, po skruszeniu zatoru przez lodołamacze woda na Borowiczkach zaczęła powoli opadać.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.