Facebook Google+ Twitter

Płock: Zakończyła się ekshumacja zwłok Krzysztofa Olewnika

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-26 07:46

Na cmentarzu w Płocku odbyła się ekshumacja zwłok Krzysztofa Olewnika. Została przeprowadzana na wniosek gdańskiej prokuratury. Śledczy z Gdańska mieli wątpliwości co do przebiegu wcześniejszej identyfikacji ciała syna płockiego biznesmena.

Prace trwały od czwartej rano. Na miejscu pojawiło się kilkanaście osób, wśród nich przedstawiciele prokuratury. Przyjechał też dźwig, który podniósł płytę pomnikową z grobu Krzysztofa Olewnika. Na czas prac teren zamknięto, a dziennikarzom nie udzielano żadnych informacji.

Krótko po ósmej z cmentarza wyjechało kilka samochodów. W jednym z nich wywieziono prawdopodobnie trumnę z ciałem zamordowanego.

Obecny na miejscu przedstawiciel prokuratury powiedział że żadnych ionformacji ani komentarzy nie będzie ze względu na miejsce i okoliczności całej sprawy. Komentarza odmówił również wiceszef gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej Zbigniew Niemczyk.

Według wcześniejszych informacji - wątpliwości śledczych wzbudziła ekspertyza biegłego, że jeden z łańcuchów DNA z próbki pobranej w 2006 roku nie pasuje do DNA Krzysztofa Olewnika. Rodzina zamordowanego potwierdzała te informacje.

Siostra zamordowanego Danuta Olewnik-Cieplińska mówiła, że celem wniosku o ekshumację jest weryfikacja wczesniejszych badań. Według niej, mają być pobrane nowe próbki i porównane z wynikami badań DNA, na podstawie których ustalono tożsamość Krzysztofa Olewnika po znalezieniu jego zwłok.

Według dotychczasowych ustaleń, 27-letni Krzysztof Olewnik został porwany w nocy z 26 na 27 października 2001 r. Sprawcy kontaktowali się z rodziną kilkadziesiąt razy żądając okupu. W lipcu 2003 roku przekazano porywaczom 300 tysiecy euro. Krzystof Olewnik nie został jednak uwolniony. Miesiąc po odebraniu przez przestępców pieniędzy został zamordowany.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.