Facebook Google+ Twitter

Płocki amfiteatr grozi katastrofą

Jak stwierdził w piątek powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, amfiteatr w Płocku jest zagrożony katastrofą.

Piątkowe wstrzymanie prac nad dachem amfiteatru jest podobno tylko procedurą administracyjną, która ma pomóc wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z usterkami dachu. Wkrótce prace zostaną wznowione.

Przypomnijmy: dopiero co wybudowany amfiteatr, w którym 28 kwietnia miała wystąpić Shakira, wymaga naprawy. Jego zadaszenie grozi złożeniem się. Jak zadaszenie amfiteatru może grozić złożeniem, a nie zawaleniem? Otóż przymocowane jest linami do dwóch pylonów, które - zdaniem ekspertów - są zbyt słabe i w trudnych warunkach mogą się złożyć (jak namiot).

Skompletowane zostały dwa zespoły, które zajmą się remontem w amfiteatrze. Zaprojektowane zostaną nowe elementy konstrukcji, specjaliści opracują też technologię ich wymiany. Nim prace te dobiegną końca, dach będzie podtrzymywany przez rusztowania. Po wymianie, konstrukcja raz jeszcze poddana będzie testom.

Urząd Miasta wielokrotnie zapewniał, iż prace zostaną wykonane na czas. Niestety, koncert został odwołany. Niedługo dowiemy się kiedy odbędzie się inauguracja i kto (jaka gwiazda) na niej wystąpi.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.